“Tribünlerdeki itici güç, sahaya da yansıyacak. Liverpool eski Liverpool değil ama hızlı kontratak silahları etkisiz hale getirilirse İngilizler zor anlar yaşayabilir. Bilic’in oyuncu ve taktiksel tercihleri hayati önem taşıyor. Gol yememek çok önemli.”

RÜŞTÜ REÇBER

Ümitsiz değilim

LİVERPOOL, eski Liverpool değil. Genç ve tecrübe olarak daha eksikler. Süratli oynayan bir ekip. 3 topla, 18’in önüne kadar inebiliyorlar ama o noktadan sonra hızla, aceleyi karıştırıp üretkenliği sağlayamıyorlar. Bu anlamda Beşiktaş’ın daha tecrübeli olduğunu, bilinçli oynadığını söylemek gerekiyor. 
Dikkat edilmesi gereken tek nokta ise Liverpool’un kontraları. Buna önlem alırsa, Beşiktaş turu geçebilir. Bence Olimpiyat’taki taraftar ne kadar fazla olursa, taktik anlamda da sahada gerekenleri yapan bir Beşiktaş turu geçer diye düşünüyorum.

İLKER YASİN

GOL YEMEMEK ŞART

1-0 çok kötü bir skor. Alınabilecek en kötü sonuçlardan birini aldı Beşiktaş, Liverpool ile oynadığı ilk karşılaşmada. Beşiktaş’ın kesinlikle İstanbul’da gol yememesi lazım. Gol yemeden mutlaka atması gereken bir gol var. Liverpool, kontraya çok hızlı çıkan bir takım. 
Beşiktaş’ın Atatürk Olimpiyat Stadı’nda bütün hatları ile mükemmel bir oyun oynaması halinde Liverpool’u eleyerek tur atlama şansı var. Ama gerçekçi olmak gerekirse, Beşiktaş’ın şansı bana göre yüzde 40’ların altında...

KENAN BAŞARAN

BILIC BELiRLEYECEK

EVET bu sefer taraftar Olimpiyat’ı gerçekten doldurursa, stattaki olumsuz koşullar ortadan kalkar. Defansta nasıl bir tercih yapacağı da belirleyici olacak Bilic’in. Motta’nın yerine Uğur Boral’ı mı oynatacak Bilic, yoksa başka bir oyuncu mu devşirecek? 
Oynaması halinde genç Atınç’ın da performansı, belirleyici olacak. Ama en belirleyici unsur, Bilic’in orta saha ve hücuma yönelik taktik anlayışı olacak. Çünkü Beşiktaş, defansa ağırlık verdiğinde hücumda hiç etkili olamıyor. İlk maçta da bunu gördük.

HAKAN ÜNSAL

LIVERPOOL KÖTÜ AMA...

BEŞİKTAŞ’ın Tottenham maçını da yerinde izlemiştim. O maçta da iyiydi sezonun genelinde de. Sadece önceki günkü maçı ölçü almıyorum. Beşiktaş iyi dönemdeyken, Liverpool’u da kötü dönemde yakaladı. Bunu avantaja çevirir. İlk maçta da çevirdi. Şöyle düşünelim, maç 0-0 bitse de Beşiktaş’ın yenmesi gerekiyordu yine yenmesi gerekiyor. 
Çok kötü bir penaltıyla mağlup olması bir şey değiştirmez. En büyük soru işareti Olimpiyat Stadı. Bu maç Konya’da hatta Beşiktaş’ın kendi stadında olsaydı yüzde 70 Beşiktaş’ın turu geçtiğini düşünürdüm.

OGÜN TEMİZKANOĞLU

ÖNCE İNANMALILAR

BEŞİKTAŞ golsüz beraberlikle gelseydi, başka şeyler konuşacaktık. Ancak, Motta’nın yaptırdığı penaltı ile gelen yenilgi işleri değiştirdi. Beşiktaş galip gelmek zorunda. Saha ve seyirci avantajı var. Bunu da iyi kullanması gerekiyor. 
Öncelikle sahaya çıkarken siyah beyazlı futbolcular, “Ben bu turu geçeceğim” demeli, inanmalı. Tribündeki seyirciye de çok iş düşecek. Bilic’in tercihleri doğru olursa, Liverpool burada zor anlar yaşayabilir. Ancak, ipler İngilizlerin elinde.

KANAT ATKAYA

DİKKATLİ YÜKLENMELİ

BEŞİKTAŞ, Motta’nın o acaip hareketi olmasaydı, turu çok rahat geçerdi. Öyle gözüküyordu bu iş. Ama, 2-0’ı bulmak için rövanşta haliyle yüklenecek. Liverpool türü takımlar da hep geçmişten örneklerini çok gördük, bu tür açılmaların faturasını fena kesebiliyor. 
Gönlüm, Beşiktaş’ın turu geçmesinden yana ama işini kendisi biraz zorlaştırmış oldu. Liverpool dolu tribünlerin önünde oynamaya daha alışkın bir takım. Beşiktaş seyircisinin maça etki etme gücü fazla ancak o anda da stadın fiziksel özelliği bunu kıracak.