İkisinden biri Kartal olacak

Beşiktaş'ın İletişim Komitesi Başkanı Metin Albayrak, görüşülen iki stoperin ismini açıkladı.

GÜNDEM 22.05.2016 - 12:08 21.04.2021 - 23:56 Kartal Bakışı
 BEŞİKTAŞ Kulübü yönetim kurulu üyesi ve İletişim Komitesi Başkanı Metin Albayrak, ilk transfer bombasını açıkladı. Albayrak, savunmaya yapacakları önemli takviyeler olduğunu belirtirken, Danimarkalı Daniel Agger (Brondby) ve Slovak Martin Skrtel (Liverpool) ikilisiyle görüştüklerini ve iki isimden birisine Beşiktaş formasını giydireceklerini müjdeledi. Şampiyonlar Ligi'nde mücadele edecek Beşiktaş'ın güçlü bir savunma ile bu arenada yer alacağını belirten tecrübeli yönetici, yaz dönemi planlamalarıyla ilgili sorulara şu yanıtları verdi: 

HOCAYLA BU HAFTA PLAN YAPACAĞIZ
Şampiyonluğu kutladınız. Şölen devam ediyor ama şimdi en çok merak edilen konu transfer. Beşiktaş yönetimi olarak kaç kişi almayı düşünüyorsunuz? 

Takımda çok büyük değişiklik olmayacak. Biz zaten geçmiş zamanlarda da böyle belirli yerlere aldık. İskelet oluştu. Eksik olan bölgelerimiz var. Özellikle geri hatta. Bu hafta hocayla da konuşup oralara takviye yapacağız. 


HEM LİDER HEM TECRÜBELİ BİRİSİ

Taraftara müjdeli bir haber verin, bir bomba açıklayın manşet olsun? 

Orada dediğim gibi stoperde zaten eksiğiz. Savunmaya önemli oyuncular alacağız. 
Peki isim belli mi? 

Birkaç tane isim var. Görüşmelere devam ediyoruz. Tabi oraya iyi ve hem lider hem tecrübeli birini istiyoruz. Yabancı olacak. Milli Takım, Mehmet Topal'ı oynatıyor. Stoper kalmadı. Skrtel var, Daniel Agger var. Ama bunlar olacak diye bir şey yok. Hepsi çok üst düzey ve bütçeleri yüksek oyuncular. Biz kendi bütçemize uydurmaya çalışıyoruz. 
ARAS ÖZBİLİZ ÖNEMLİ BİR TRANSFER

Yerli transferler konusu ne durumda peki. Hiç olmayacak mı? 

Yerli oyuncu olarak Aras Özbiliz önemli bir proje. Ocak ayında aldık, kiralık oynadı ve bu yaz o da aramıza katılacak. Göreceksiniz önümüzdeki sezonun yıldızı Aras olacak.
GOMEZ GİDERSE B PLANIMIZ HAZIR

Süper Mario Gomez’in durumu? Giderse kafanızda alternatifi hazır mı? 

Var, Cenk Tosun var. Ömer Şişmanoğlu geri geliyor. Mustafa Pektemek var. Belki başka birini de alabiliriz. Ama bu konu daha netleşmedi Gomez'in durumunu bekliyoruz.
ALTERNATİF EMRE MOR
TEKNİK Direktör Şenol Güneş'in istekleri doğrultusunda 2 stoper, sağ bek, sol bek ve santrafor olmak üzere en az 5 transfer yapacak olan yönetim scout ekibinin belirlediği isimlerle temasa geçmeye sezon bitmeden başlamıştı. Milan'dan Zapata ile prensip anlaşması yapan Dış Transfer Sorumlusu Erdal Torunoğulları'nın Danimarka'nın Nordsjaelland takımında oynayan Türk oyuncu Emre Mor için de görüşmeleri sürdürdüğü belirtiliyor.

KAYNAK: Akşam

Gelişmelerden Haberdar Olun

@