“İkinciliği Basit Hatalarla Kaybettik“

Beşiktaşlı Tolga Zengin takımın geleceğinden umutlu... 31 yaşındaki oyuncu hataların ve sıkıntıların arkasına sığınmadan yeni sezonda daha iyi bir Beşiktaş'ı izletmeye çalışacaklarını söyledi.

FUTBOL 19.08.2015 - 11:56 22.04.2021 - 00:01 Kartal Bakışı
 Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, Almanya kampında NTV Spor'un sorularını yanıtladı. 

 
Tolga öncelikle verimli bir kamp dönemi geçirdiklerini söylerken, yaşadıkları yorgunluğuna rağmen kendini iyi hissetiğini vurguladı. 
"TRABZONSPOR’DAN KAÇMADIM" Tecrübeli oyuncu Trabzonspor'dan ayrılışı ile ilgili "Ben Trabzonspor'dan kaçmadım, her şeyi açık açık anlattım ve düzgün bir ayrılık yaşadım" şeklinde özetlerken, Beşiktaş'a beklediğinden daha çabuk uyum sağladığını ifade etti. 
 
Tolga geçen sezon yaşadıkları sıkıntılara sığınmamaları gerektiğini söylerken, "İkinciliği çok basit hatalarla kaybettik" dedi.

31 yaşındaki oyuncu hataların ve sıkıntıların arkasına sığınmadan yeni sezonda daha iyi bir Beşiktaş'ı ortaya koymaya çalışacaklarını ve Vodafone Arena'da en az kayıp ile gitmeye çalışacaklarını söyledi.

"EN İYİSİ NEUER"


Tolga, Dünya Kupası'nı takip ettiğini söylerken Almanya'nın kalesini koruyan Manuel Neuer'in çağın gereklerini en iyi yapan kaleci olduğunu belirtirken, turnuvanın en iyi kalecisi olduğunu vurguladı.

Tecrübeli futbolcu kaleci olmasını "Küçükken beni mahallede kaleye geçiriyorlardı. Daha sonra kaleci olarak devam ettim" şeklinde yorumlarken, 40 yaşına kadar profesyonel hayatına devam etmek istediğini söyledi.

Tolga Zengin, Şampiyonlar Ligi 3. Ön elemesini geçmeleri gerektiğinin altını çizerken, Slaven Bilic ile çalışmanın kendisi için bir şans olduğunu sözlerine ekledi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@