'Hüseyin Göçek Beşiktaş'ta da oynamış'

Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu, Galatasaray-Beşiktaş maçına atadıkları hakem Hüseyin Göçek'in Galatasaray formalı fotoğraflarının sosyal medyada dolaşması üzerine bir açıklama yaptı.

GÜNDEM 21.05.2015 - 19:54 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Hafta sonunda oynanacak Galatasaray-Beşiktaş derbisine atanan Hüseyin Göçek'le ilgili polemiklere Merkez Hakem Kurulu Başkanı Yusuf Namoğlu cevap verdi.

Radyospor'da 'Aydın Cingöz ile Haber Aktif' programına telefonla bağlanan Namoğlu, derbi maça neden Göçek'i atadıklarını şöyle anlattı:

İKİ TAKIMIN DA FORMASINI GİYDİ
- Hüseyin Göçek küçükken Galatasaray altyapısında basketbol oynamıştır ancak ondan önce Beşiktaş altyapısında futbol oynadı. Onun da fotoğrafları var. Boyu uzun olduğu için Galatasaray tarafından keşfedilip basket takımına alınmış.

- Son zamanlarda formu üst düzeyde bir arkadaşımız. Biz ona güveniyoruz. Tartışma yaratan Beşiktaş-Kasımpaşa maçından sonra da güvenimi açıklamıştım. İki tarafın da altyapısına hizmet etmiş biri için taraflı diyemezsin.

- Hüseyin Göçek derbi maçını yönetmeyi hak eden bir arkadaşımız. Eğer Hüseyin Göçek sadece Galatasaray forması giymiş olsaydı bu maça atamazdık.

- Vicdanen inandığımız yolda devam ediyoruz, eksileri ve artıları göz önüne alarak hak edeni o maça atıyoruz. 

- Cüneyt Çakır Türkiye'nin gururu olmuştur. Onu maça en iyi şekilde hazırlamak bizim görevimizdir.