Hücumda farklı formül tuttu

Güneş, yeni sezonda hücumda farklı bir formül geliştirdi. Babel-Larin-Lens üçlüsüyle sistemsel olarak da özel bir hamle geldi.

FUTBOL 14.08.2018 - 11:16 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Güneş, yeni sezonda hücumda farklı bir formül geliştirdi. Babel-Larin-Lens üçlüsüyle sistemsel olarak da özel bir hamle geldi.

Sezona Avrupa Ligi ve Süper Lig’de çıktığı 4 resmi maçta aldığı 4 galibiyetle iyi bir başlangıç yapan Beşiktaş’ta hücum hattı beğeni topluyor.

Özellikle bu sezon kendini toparlayan Jeremain Lens’in katkıları ile Cyle Larin ve Babel’in dinamik futbolu dikkat çekiyor. Sezon başında forvet hattında Vagner Love ile Negredo’yu kadroda düşünmeyen tecrübeli çalıştırıcı, eldeki imkanlar dahilinde sistemsel olarak yeni bir hamle yaptı.

Sistemini 4-3-3’e yakın bir düzende tutan Güneş, Babel-Larin-Lens üçlüsünden sıfırdan bir plan kurdu. Oğuzhan-Tolgay-Medel orta sahasının da çift yönlü ve sert yapısıyla forvet hattı desteklendi.

Beşiktaş bu taktikle beraber, 11 gol atarken, 1 gol yedi. Bu süre zarfında Larin 4 maçta 3 gol, Lens, 1 gol 4 asist ve Babel 2 gollük performansla ciddi katkı verdi.

Özellikle Lens’in Akhisarspor karşısında ortaya koyduğu futbolla gösterdiği gelişim gözlerden kaçmadı. Şenol Güneş, Quaresma hamlesine gerek duymazken, Babel de attığı gol ile öne çıktı.

Milliyet