Hovarda Beşiktaş

UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu ilk maçında Babel’le erken gelen gol beklentileri yükseltti. Ancak başta Tolgay Arslan ve Love’ın direkten dönen topları olmak üzere 6 net pozisyon sonuçsuz kaldı.

GÜNDEM 10.08.2018 - 08:42 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

1- Rakibin zayıf oyunu sayesinde kötü zeminin dezavantajını ortadan kaldıran Beşiktaş, geçtiğimiz sezon sıkça denediği kanat organizasyonları ile hücum yapma anlayışını Linz karşısında da sürdürdü.

2- Karşılaşmanın 6. dakikasında Oğuzhan ve Babel rolleri değişti. Merkezde oynayan Oğuzhan, sağ kanat olarak sahaya çıkan Babel'e açtığı şık orta ile Hollandalı futbolcuya adeta 'Al ve at' dedi. Skor maçın hemen başında 1-0'a geldi. 3- BU dakikadan sonra oyununun üstünlüğünü elinden bırakmayan Beşiktaş, buna rağmen ilk 45 dakikada Larin'i sadece üç kez topla buluştururken, gözler kilit pasları ile öne çıkan ve boşluğu henüz doldurulamayan Talisca'yı aradı.

4- İlk yarının son saniyelerinde ceza sahası dışından Tolgay Arslan'ın oyunun son bölümünde ise Love'ın kale dibinden vuruşu direkten döndü.

5- Fizik gücü ile öne çıkan Beşiktaş'ın savunma adamlarından Tolgay, Pepe, Necip, Medel ve Gökhan 90 dakikada girdiği 25 ikili mücadelenin 20'sini kazanmayı başardı. Bu formu ile Beşiktaş savunması rakibe hücumda fazla şans tanımadı.

6- Kartal, rakibine sadece 84. dakikada 1 isabetli şut fırsatı verirken onda da Tolga Zengin kritik bir kurtarış yaptı. Oğuzhan, Pepe, Lens ve Tolgay ile önemli pozisyonlar yakalayan Beşiktaş'ın da sadece 2 isabetli şutta kalması skoru belirledi.

Taner Karaman / Sabah