Ülkemizde Manisaspor, Beşiktaş ve Başakşehir (O dönemki adıyla İBB) formalarını giyen Filp Holosko, A Spor'a özel açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın'ın bir efsane olduğunu söyleyen Slovak futbolcu, ileride Türkiye'de tekni

Filip Holosko’nun açıklamaları:

“Aynı Türkiye'dekiler gibi biz de Slovakya'da evdeyiz. Bazen çocuklarla dışarı çıkıyorum hava almak için. Futbolu bıraktım, bisiklet sürüyorum artık. Hocalık yapmak istiyorum. A lisansım var, pro lisans almak istiyorum. Bir gün Beşiktaş'ta da hocalık yapmak isterim. Hemen teknik direktör olarak değil ancak yardımcı olarak başlamak kendimi geliştirmek istiyorum. Sonrasında teknik direktörlük de olabilir. Sergen Hoca'yı yakından tanıyorum. Manisaspor'da oynarken karşılıklı oynamıştık. O büyük bir efsane. Türkiye'yi çok özlüyorum, coronadan sonra ziyaret etmek istiyorum yeniden. Türkiye'deki herkese huzur ve sağlık diliyorum.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst Beşiktaş’ın aradığı kan Wout Weghorst

Unutamadığım iki golüm var, birisi 4-2 kazandığımız Fenerbahçe maçıydı. Bir de Denizli maçında attığım gol. En sevdiğim hoca şudur diyemem. Tüm hocamalarımdan bir şeyler öğrendim. Ersun Hoca, beni Türkiye'ye götürdü, benim için çok değerli. Rıza Hoca beni Beşiktaş'a transfer etti. Mustafa Hoca ile şampiyonluk ve kupa geldi. Bilic Hoca ile çok az oynasam da ondan da çok şey öğrendim.”