Şampiyonlar Ligi'nde alternatifli bir kadro oluşturmak isteyen Beşiktaş transfer çalışmalarını sürdürürken, hedefteki isimlerden Bruma için Hollandalı muhabir Rik Elfrink'ten açıklama geldi.

Elfrink, Bruma'nın istikrar problemi yaşadığını ancak Beşiktaş'ta başarılı olma ihtimalinin yüksek olduğunu kaydederken, bonservis bedelini duyurdu.

TRT Spor'a konulan muhabir, "Bruma PSV'de ilk yılında zorlandı ama yine de iyi başladı. Taraftarları hep heyecanlandırabilecek bir futbolcu. İstikrar problemi var ancak Türkiye'de daha iyi olabilir." dedi.

"4 MİLYON EURO İSTENİYOR"

Beşiktaş'ın Bruma için şans olduğunu kaydeden Elfrink, "PSV, Bruma için 4 milyon euro bonservis talep ediyor. Beşiktaş bu parayı verir mi bilemiyorum ancak Beşiktaş, Bruma için iyi bir şans olabilir." ifadelerini kullandı.

OPSİYON PAZARLIĞI

Bruma'yı satın alma opsiyonu ile kiralamak isteyen Beşiktaş, satın alma opsiyonunun zorunlu olmaması konusunda PSV Eindhoven'i ikna etmek için çalışıyor. PSV, Bruma için 4 milyon euroluk zorunlu satın alma opsiyonunu sözleşmeye koymak istiyor ancak Beşiktaş, bu opsiyonu tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

BRUMA'NIN KARİYERİ

2013'te Galatasaray'a 13 milyon Euro'ya transfer olan Bruma, 2015'te Sociedad'a 1.9 milyon Euro'ya kiralanması sonrasında 2017'de Leipzig'e 15 milyon Euro'ya gitmişti. 2019'da ise PSV, yıldız oyuncuyu 12 milyon Euro karşılığında renklerine bağlamıştı. Yıldız kanat oyuncusu için şu ana kadar 41.9 milyon Euro bonservis ödendi. (SPORX)