Hocaya saygısızlık etmek istemem

"Attığım golden sonra Yılmaz hoca kalp krizi geçiriyor sandım. Ona bir şey olsa ben de ölürdüm. Gerçekten çok savaştılar ama bizim daha çok ihtiyacımız vardı"

FUTBOL 01.05.2015 - 06:15 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Karabükspor maçının yıldızı Cenk Tosun, 90+7'de attığı golün sezon sonunda şampiyon olmaları halinde daha değerli olacağını söyledi. Ligde liderliğe oturdukları için çok mutlu olduklarını ifade eden siyah-beyazlı futbolcu, "Attığım golde o kafayı bilerek vurdum. Biraz da hissettim topun oraya gideceğini... Tabii Sosa da çok iyi kesti. Top da Allah'a şükür; çok iyi yere gitti" şeklinde konuştu. 

Zor olacağını biliyorduk 
Karabük galibiyetiyle morallerinin yükseldiğini kaydeden golden sonra yaşadığı duyguları anlatırken büyük üzüntü yaşayan Yılmaz Vural'ın kendisini korkuttuğunu söyledi. Cenk şöyle konuştu: "Karabük maçının zor olacağını biliyorduk. Yılmaz hoca geldikten sonra çok iyi top oynuyorlar. Topu şişirmediler hiç. Attığım golden sonra Yılmaz hocayı gördüğümde içim cız etti. 'Kalp krizi geçiriyor' diye çok korktum. Ona bir şey olsa ben de ölürdüm. Gerçekten çok savaştılar, iyi mücadele ettiler ama bizim de 
çok ihtiyacımız vardı."

 

Yarış son haftaya kadar sürecek 


Ligin zirvesi için 3 takımın da iyi bir mücadele verdigini kaydeden Cenk Tosun, yarısı söyle degerlendirdi: "Son haftalara kadar bu yarısın sürecegini düsünüyorum. Her maçı artık tek tek düsünüyoruz. Su an lider oldugumuz için gerçekten çok mutluyuz. Insallah biz daha az hata yapar ve sampiyon oluruz. Trabzonspor maçından da 3 puanla dönmek istiyoruz."

 

Hocaya saygısızlık etmek istemem 


Cenk Tosun, çift forvetli sistemin Besiktas'a daha uygun buldugunu ifade etti. Kendisini her zaman forma giyecekmis gibi hazırladıgını ve forma sansı buldugunda üzerine düseni yaptıgını kaydeden golcü oyuncu, "Hocanın isine karısmak ve saygısızlık yapmak istemem ama bizim takım için çift forvet daha iyi... Demba Ba ve Mustafa'la da çok iyi anlasıyoruz" dedi.