Kalecilik kariyerine Trabzonspor formasıyla bir Beşiktaş maçında nokta koyan Şenol Güneş, teknik adamlığı da Siyah- Beyazlılar’da bırakmayı planlıyor. Şampiyon hoca, “Burada şampiyonluk yaşadım. Buranın bir parçası olunca camianın büyüklüğünü daha da

 Siyah-Beyazlılar’ın başındaki ilk sezonunda Beşiktaş’a lig tarihindeki 14. şampiyonluğunu yaşatan teknik direktör Şenol Güneş, teknik adamlık kariyerinde ilk kez resmen bu kupayı kazandı. Beşiktaş’la 2 yıllık daha kontratı bulunan 63 yaşındaki teknik adam, şampiyonluk kutlamalarının ardından FANATİK’e yaptığı özel açıklamada hocalık kariyerine Beşiktaş’ta nokta koyabileceğini söyledi. Güneş, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Burada şampiyonluk yaşadım. Buranın bir parçası olunca camianın büyüklüğünü daha da iyi anladım. Artık burada ben de jübile yapabilirim” ifadelerini kullandı.

‘Abartmaya gerek yok’

Süper Lig’de bir sezon boyunca başkanından oyuncusuna kadar herkesin büyük emek sarf ettiğini belirten başarılı çalıştırıcı, “Bu durumu fazla abartmaya gerek yok. Eğer biz değil de Fenerbahçe şampiyon olsaydı Vitor Pereira göklere çıkarılacaktı, bu sefer ben yerin dibine batırılacaktım. Ama dengeli olmak en iyisi. Sadece şampiyonluğu yaşayalım. Bunu hak ettik. Burada herkesin emeği var. Bu duruma herkesin saygı duyması lazım” yorumunda bulundu.‘Gidenler burayı arar!’

Güneş, takımdaki futbolcuların Beşiktaş’taki gelecekleriyle ilgili olarak yaptığı bilgilendirmede ise, “Beşiktaş şampiyon bir takım. Şampiyonlar Ligi’nde direkt gruplara kalacağız. Böyle bir ortamda kim ayrılmak ister bilemiyorum. Herkes bana Mario Gomez’i soruyor. Kararını kendisi verecek. O ya da bir başkası giderse burayı arar. Ama futbol bu. Profesyonel hayat. Çok şey de olabilir. Sakin kafa ile oturup yeni sezon planlamasını yapacağız” diye konuştu.  

1987’de eldivenleri astı

Futbol kariyerinde 1969-72 sezonları arasında Akçaabat Sebatspor’da; 1972-87 dönemlerinde de Trabzonspor’da forma giyen Şenol Güneş, eldivenlerini bir Beşiktaş maçında asmıştı. 1 Ağustos 1987 yılındaki özel maçta Bordo-Mavili formayla Siyah-Beyazlılar’a karşı mücadele eden Güneş, 9 dakika boyunca sahada kalmış ve Fenerbahçe Stadı’nda oynanan maça geldiği gibi helikoptere gitmişti.