Beşiktaş'ın idmanlarını gerçekleştirdiği Nevzat Demir Tesisleri'nde antrenman sahalarını yenileme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

 Siyah beyazlılar Şenol Güneş'in teknik direktörlüğe gelmesinin hemen ardından Ümraniye Nevzat Demir Tesislerini baştan aşağı yenileme kararı almıştı. 4 ay önce başlanan çalışmalara da ilk olarak kamp tesislerinin yeniden düzenlenmesinin ardından,1 no'lu sahayı yenileme çalışmalarında da sona gelindi.

Hollanda'dan gelen 12 kişilik ekip çileri yeniliyor

Hollanda'dan gelen 12 kişilik bir ekip, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nin antrenman sahalarını hibrit çimlerle yeniliyor. Türkiye'de ilk kez BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde kullanılan hibrit çim hakkında bilgilendirmede bulunan SIS Grass firmasının sorumlusu Ivan Lamond, Avrupa'da dört sahada hibrit çim uygulaması yaptıklarını ifade etti.

Hibrit çim serme sırasında lazer sistemli makineler kullandıklarını dile getiren Lamond, "İngiltere'de Hull City'nin antrenman sahası ile Chelsea'nin antrenman sahasını biz yaptık. Türkiye'de hibrit çime ilk olarak Beşiktaş sahip olacak. Hibrit çimler, Vodafone Arena'da da kullanılacak" diye konuştu.