Heyecan Fırtınası Bizleri Bekliyor

Güntekin Onay'a göre bugünkü Beşiktaş-Trabzonspor maçında heyecan fırtınası bizleri bekliyor... Orta alandan rakip ceza alanına hızlı geçen bir Beşiktaş ve buna karşılık savunmada sağlam durup siyah-beyazlıların bıraktığı alanları kullanmaya çalışan

FUTBOL 22.08.2015 - 06:58 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı
SEZONUN ilk büyük maçı... İki takımın da bazı eksikleri var. Ancak Beşiktaş, geçen hafta çok parlak bir oyunla farklı bir galibiyet aldı. Trabzonspor ise yeniden yapılanmaya çalışıyor. Bölüm bölüm iyi oynadıkları maçta Bursaspor’u yenmeyi başardılar. 
 
BEŞİKTAŞ bugünkü maçın favorisi. Trabzonspor’da taşlar henüz yerine oturmuş gibi gözükmüyor. Ancak kadroda her şeye rağmen çok kaliteli oyuncuları var. Özellikle Mbia bu sezon ligimize gelen en iyi futbolculardan biri. Cardozo’nun sezon başından beri Avrupa maçları dahil bir form yakalayamamış olması bordo-mavililer açısından ciddi bir handikap. N’Doye, sanıyorum Cardozo’nun yerine ilk 11’de başlayacak. Stil olarak Beşiktaş savunmasını zorlayacak potansiyele sahip. 
 
ŞOTA NASIL ÖNLEM ALACAK?
 
OFANSİF bir anlayışla, çok adamla hücum yapan Beşiktaş, Trabzon savunmasını zor durumlara düşürebilir. Çünkü bordo-mavililerin hem takım savunmasında hem de bireysel olarak defansta sorunları var. Beşiktaş’ın çabuk ve yetenekli ayakları karşısında Şota, nasıl bir önlem paketi sahaya sürecek bunu göreceğiz. 
 
ORTA alandan rakip ceza alanına hızlı geçen bir Beşiktaş ve buna karşılık savunmada sağlam durup Beşiktaş’ın bıraktığı alanları kullanmaya çalışan bir Trabzon göreceğiz. Mehmet Ekici’nin yokluğu Trabzon için büyük dezavantaj. Beşiktaş favori ama Trabzonspor da skoru lehine çevirebilecek kalite ve potansiyele sahip. Gollü ve bol pozisyonlu bir maç bizleri bekliyor.

(şampiy10)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@