Herkese Anlatacak

Beşiktaş Teknik Direktörü, Fenerbahçe maçına kadar olan yedi maçı da kazanarak geçen sezonki hataya düşmek istemiyor. Hırvat teknik adam, kulübede de uslu duracak, kendine hakim olmaya çalışacak.

FUTBOL 10.09.2014 - 12:54 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, geçtiğimiz sezon başaramadıkları beş maçta beş galibiyet hedefini bu sene yakalamak için kolları sıvadı, amaçlarını futbolcularına da anlattı.

Geçtiğimiz sezon Galatasaray derbisine kadar hiç mağlubiyet almayan siyah - beyazlı takım, bu yıl çıtayı biraz daha yükselterek, 8. haftadaki Fenerbahçe karşılaşmasına kadar puan kaybını kafasından sildi.

Bu konuda kurmaylarıyla bir yol haritası çizen Hırvat teknik adam, aradaki Avrupa maçlarını da katarak bir takvim belirledi. TFF’nin, ilk yarı fisktürünün tamamını şimdiden belirlemesi nedeniyle, planlama konusunda eli rahatlayan Slaven Bilic, bu süreçte ideal kadroyu da bozmayacak. Sakat ve cezalılar dışında iskeleti bozmayı düşünmeyen Hırvat hoca, zaman zaman gereken rotasyonu ise bireysel anlamda gerçekleştirecek.

Takımın üst üste kazanma serisinde kadro istikrarının çok önemli olduğunu düşünerek buna göre bir planlama yapan Slaven Bilic, derbilerde bile çift forvet oynatmayı düşünüyor. Savunmanın artık istenilen seviyeye geldiğini, hücum hattında zaten sorunu olmadığına inanan siyah-beyazlıların teknik patronu,  geçen seneki bazı hatalardan da ders çıkardı. Özellikle yedek kulübesinde kendine hakim olup, hakemlerle tartışmayacak olan Bilic, bunun takıma zararını çok iyi biliyor.

 

KAYNAK : MİLLİYET