11.07.2011, 00:00

Herkes Öldürür Sevdiğini

Türk Futbol Tarihinin en büyük operasyonu dalga dalga devam ediyor.

F.BAHÇE Başkanı başta olmak üzere, demir parmakların ardında yirmiyi aşkın kişi var. Rakamın artmasından endişe ediliyor.

İddialar doğruysa, Aziz Yıldırım ve çetesi F.Bahçe'ye hak etmediği şampiyonluğu parayla satın almış ve taraftarına hayal satmış.

Yine iddialar doğruysa, tuhaf bir durum çıkıyor ortaya. Aziz Yıldırım önce maçı maçtan önce satın almış, maçtan sonra da futbolculara galibiyet pirimi dağıtmış!

Yıllar önce Mustafa Denizli ‘F.Bahçe’yi  şampiyon yapan ilk yerli teknik adam’ ünvanını alırken, ertesi yıl görevden alınmıştı.

Mustafa Hocanın bir dost meclisinde söylediği “Takımı şampiyon yaptım görevden alındım” şeklindeki serzenişi medyaya yansıyınca, iddialara göre Aziz Yıldırım dayanamamış. ve ağzından daha sonra farklı şekillerde kayıtlara geçecek şu sözcükler,  biraz öfke biraz da tebessümle çıkmış “Sahi Takımı o mu şampiyon yapmış”

Aslında Aziz Yıldırım’ın İlahi adalete meydan okuyuşu ile başlayan bu süreç,  daha önce yaşanan bir tramvaya bağlanabilir. 2006 yılında Denizli’de son maçta kaçan şampiyonluk.

Aziz Başkanın Futbolun İlahlarına olan tüm inançlarının kaybolmasına sebep olmuş gibi gözüküyor.

İtalyan asıllı mafya babası Alcapon’un, yaptığı ve yıllar sonra sosyoloji kitaplarına girecek o söylemi gibi. “Küçükken bana bir bisiklet getirmesi için Tanrıya dua edip günlerce yalvarırdım. Getirmedi... Daha sonra anladım ki; onun ilgi alanı bu değildi. Sonra gidip kendime yeni bir bisiklet çaldım. Ve o günden sonra Tanrıya, günahlarımı affetmesi için dua edip yalvardım”

Aziz Yıldırım, evvelki sezon, bütün camiayı büyük bir şoka sokan ve bu kez Trabzon’u Kadıköy’de yenemeyerek kaybedilen şampiyonluğun ardından, bu alandaki tüm inançlarını kaybetmişti. Bir de buna ‘Yanlış Anons’ skandalı eklenince,  onun için her şey bitmişti. Futbolun gerçekten de ilahları varsa, Aziz Başkan artık bir Futbol Ataistiydi…

Tıpkı yıllar önce Ali Şen’in söylediği “ Transfer Teknik direktöre bırakılmayacak kadar önemli bir iştir” söyleminde olduğu gibi, Aziz Yıldırım’da farklı bir inanış sergiledi. "Bir futbol maçı futbolcuyla kazanılmayacak kadar önemli bir iştir" dedi ve devreye girdi.

İnsan Psikolojisinde anlaşılamayacak bir durum yok ortada. Aziz Yıldırım milyonlarca taraftarına hayal kırıklığı yaşatmamak için oyuna müdahile etti. Diğerlerinin hakkını yemek de bir futbol günahı değildi. Ona göre futbol bir savaştı ve savaşta her yol mübahtı.

Bir kaç yıl önce genel kurulda yaptığı konuşmada hayatındaki en önemli iki şeyin önemine vurgu yapıyordu F.Bahçe Cumhuriyeti’nin devrik lideri.

İlki Fenerbahçe dedi… Genel kurul alkışlamaya hazırlanırken bir el hareketi ile durdurdu herkesi.

“Hayatımdaki en önemli ikinci şey ise” dediğinde herkes ailesinden bahsetmesini bekledi ancak o  başını hafif öne eğerek titreyen bir sesle  “O da Fenerbahçe” deyiverdi..

Oysa Herkes öldürür sevdiğini kulak verin bu sese. Kimi bir bıçakla yapar bunu, kimi dalkavukça.

F.Bahçe taraftarları şokta. Yaşananlara isyan ediyor, kazan kaldırıyor. Onlar bu iddiaların doğru olduğuna inanmak istemiyor.

Trabzonspor taraftarı tam kucaklarına düşen şampiyonluğun bugün gözaltına alınması ile büyük bir şaşkınlık yaşıyor.

Beşiktaş taraftarları ise soruşturmayla ilgili şimdilik makarasını geçiyor. “ Fener ve Trabzon başkanları sorguya alındı, arada bir tek Bursa ile Antep kaldı. Ha gayret emniyet operasyona devam et” diyor.

Galatasaray taraftarlarıysa çok rahat! Operasyonlar puan cetveline göre devam ederse kendilerine çok uzun bir süre daha sıra gelmeyeceğini düşünüyor.

Teşkilat ise kararlı “4 Büyükler hayal ürünüdür, tek gerçek Polis Gücüdür” diyor.

 

GİDİN VE AKLAYIN BEŞİKTAŞ’I

Yazıyı bitirirken Beşiktaş As Başkanı Serdal Adalı’nın da görüşme odasına çağrıldığı haberi geldi.

Eğer öyleyse, şimdi hepimiz kirli futbolun canına okuyan Beşiktaş Adliyesi ile bir Beşiktaşlı’nın hesaplaşmasından çıkacak sonucu bekliyoruz.

Gidin ve aklayın Beşiktaş’ı

Yıllarca alay edilen "Şerefli ikinciliklerin" aslında ne demek olduğu belgelensin.

Gidin ve aklayın Beşiktaş’ı

Hakkı Yetenler, Şeref Görkeyler  rahat etsin.

Gidin ve aklayın Beşiktaş’ı

Beşiktaş Adliyesi, Beşiktaşlılık duruşunu resmi kayıtlara geçsin!!!

 

Erdem ULUS

erdemulus@kartalbakisi.com

twitter.com/ erdemulus

Gelişmelerden Haberdar Olun

@