Vodafone Arena'da düzenlenen lansmana Başkan Fikret Orman, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt'ün yanı sıra çok sayıda basın mensubu katıldı.

Kulübümüz ve Vodafone Türkiye arasında imzalanan, Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşması kapsamında Beşiktaş taraftarına özel hazırlanan Vodafone KaraKartal’ın tanıtımı yapıldı.

Türkiye GSM sektöründe bir “ilk” olan Vodafone KaraKartal, Beşiktaşlı abonelere, tarifeye ek aylık bir ücretle, hem takımlarına destek olma, hem de takım ve teknik direktörle yemek yeme, antrenman ziyareti gibi deneyimlerden ve çeşitli ayrıcalıklardan yararlanma fırsatısunuyor. 

Gözden kaçırmayın

Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor Wout Weghorst kimdir? Beşiktaş, Weghorst'a imzayı attırıyor

Beşiktaş JK’nın, Vodafone KaraKartal ile her yıl bir Vodafone Arena daha yapacak ek gelir elde etme potansiyeli bulunuyor.

21 Kasım 2014 – Beşiktaş JK ile Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına imza atan Vodafone Türkiye, Vodafone Arena isim sponsorluğu ve Beşiktaş futbol takımı ana sponsorluğunun ardından şimdi de Beşiktaş taraftarlarına yönelik bir program geliştirdi. Şirket, iletişim ve iletişim dışıfırsatlardan oluşan “Vodafone KaraKartal”ı, Beşiktaş JK Başkanı Fikret Orman, Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk’un katılımıyla Vodafone Arena’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıttı. 

Alanında bir ilk olan Vodafone KaraKartal, Vodafone Türkiye’nin mevcut tarifeleri içinde herhangi bir sınırlama olmadan kendisine uygun olanı seçme özgürlüğü vermesi, taraftarın takımına destek olmasını sağlaması ve Beşiktaşlılara özel deneyimler sunması ile dikkat çekiyor. Beşiktaşlı taraftarlar, Vodafone portföyünden diledikleri bir tarifeyi seçip, aylık ödeyecekleri ek bir ücretle Vodafone KaraKartal’a katılabiliyor. Ek ücret için aylık 1TL Destek Paketi, 3TL Destek Paketi ve 5TL Destek Paketi seçeneklerinden birini tercih edebilen abone, aktif üye olduğu süre boyunca ödeyeceği bu ücretle takımına destek olacak. Aboneler ayrıca, seçtikleri paket tipine göre maç günleri 100 dakika, 100SMS ve 100 MB gibi iletişim ve imzalı formadan Teknik Direktörümüz Slaven Bilic ve futbolcularımızla yemek yemeye kadar iletişim dışı pek çok fırsattan yararlanabilecek.Vodafone KaraKartal, bireysel ve kurumsal tüm abonelerin katılımına açık olacak.

FİKRET ORMAN: “VODAFONE KARAKARTAL'DAN SAĞLANACAK EK GELİRLE HER YIL
BİR ARENA DAHA YAPABİLİRİZ”

Başkanımız Fikret Orman toplantıda şunları söyledi:

"Beşiktaş ailesi olarak Vodafone Türkiye ile işbirliklerimiz büyümeye devam ediyor. Vodafone ürün ve servislerinin, taraftarlarımızla buluşacağı Vodafone KaraKartal taraftar paketi, alışılmış tarife tekliflerinden farklı olarak, Türkiye’de ilk kez, çok özel imkanların yanında çok özel deneyimlerin de kazanılabileceği bir mobil topluluk programı. Taraftarlarımız tarife kısıtlaması olmaksızın kendilerine uygun paketi seçerek avantajlı konuşmaların yanı sıra takım ve teknik direktörümüzle yemek, seyahat ve antrenman ziyareti, imzalı bir çok ürün kazanma gibi pek çok ayrıcalığa sahip olacaklar. Üstelik kulübümüz, bu paketlerden önemli bir gelir elde ediyor olacak. Programa 1 yılda 1 milyon Beşiktaş JK taraftarının üye olması durumunda 20 milyon TL'ye yakın, yaklaşık 12 milyon Beşiktaş taraftarının tamamının üye olması durumunda ise 1 yılda 300 milyon TL’yi aşkın ek gelir yaratılacağını tahmin ediyoruz. Bu meblağ, sadece 1 yıl içinde bir Vodafone Arena daha yapacak kadar ek gelirelde edilmesi anlamına geliyor. Tüm Beşiktaşlıların, Vodafone KaraKartal paketlerine abone olarak kulüplerini desteklemelerini bekliyorum. Vodafone Türkiye'ye ise verdiği destek için ayrıca çok teşekkür ediyorum.”

Gökhan Öğüt: “Beşiktaş taraftarı Vodafone’un gücüyle kanatlanacak”

Vodafone Türkiye CEO’su Gökhan Öğüt ise şunları söyledi: 

“Vodafone Türkiye olarak, dijital dönüşüm vizyonumuz doğrultusunda hayata geçirdiğimiz sosyal yatırımlar içinde spora, spor yatırımlarımız içinde de futbola büyük önem veriyoruz. Bu kapsamda Beşiktaş JK ile imzaladığımız sponsorluk anlaşmasını bir ‘gönül birliği’ olarak görüyoruz. Bu gönül birliğinin son ürünü olanVodafone KaraKartal ile hem taraftarın hem de takımın kazanacağı yeni bir dönemin mimarı olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Beşiktaş JK bugüne kadar hep taraftarının gücüyle yükseldi. Şimdi de Beşiktaş taraftarını Vodafone’un gücüyle kanatlandırmayı hedefliyoruz. Bu programla, her Beşiktaşlı, tutkuyla bağlı olduğu takımına destek olurken, kendisine özel olarak tasarlanmış ve daha önce Türkiye’de hiçbir ‘taraftar paketi’nin sunmadığı fırsatlardan yararlanacak. Beşiktaş taraftarını, bu özel programla kulübün bir parçası olmaya davet ediyoruz. Vodafone olarak, gönül birliğiyle bağlı olduğumuz Beşiktaş JK’nın taraftarını desteklemeye devam edeceğiz.”

Beşiktaş taraftarının iletişim alışkanlıkları incelendi

Beşiktaş taraftarını yakından tanımak için Vodafone Türkiye tarafından yürütülen araştırmalarda, özellikle iletişim kullanım alışkanlıkları incelendi. Buna göre, ortak bir iletişim tüketim alışkanlıkları olmayan ve farklı yaşam tarzlarına sahip olan taraftarların en büyük ortak noktasının “Beşiktaşlılık” olduğu görüldü. Beşiktaş taraftarı için Beşiktaş JK ile ilgili bir ürün ya da servisi almasındaki en önemli tetikleyici noktanın da “takımına destekte bulunma” ihtiyacı olduğu tespit edildi. Bu ihtiyaçtan yola çıkan Vodafone Türkiye, hem taraftarın hem de takımın kazanacağı, iletişim ve iletişim dışıfaydalardan oluşan Vodafone KaraKartal’ı geliştirdi.Vodafone KaraKartal üyesi olan aboneler, Beşiktaşlılara özel deneyimlerden yararlanmak için SMS üzerinden kampanyalara katılabiliyor.