Maç başındaki pozisyon bolluğunu görünce heveslendik. Bu kaliteli kadrolar golü geciktirmez diye düşündük. Yanılmamışız. Rusescu, Gomez, Ndiaye ve Sosa’nın golleri sıradan değil. Bu goller için futbol zekası, top kontrol yeteneği ve son vuruş kabiliyeti gerekiyor. Yani kalite şart. Oynatmamayı değil, oynamayı düşünen her iki takımın yapabileceklerinin sınırı yok. Üstelik sahada karşılıklı öyle bir defans zaafiyeti var ki, bu maçın skorunu değil önceden, oynanırken bile tahmin etmek mümkün değil. 

Günay’ın hakkı verilsin

Beşiktaş’ın sağlık heyetini kutluyorum. Maç sabahı talihsizce sakatlanıp, oynayamayacak durumda olan sakat oyuncuları, ne yapıp edip bir sonraki maça yetiştiriyorlar. Kaledeki vazgeçilmezimiz ve canımız kaptanımız Tolga’yı ilk 11’de görünce çok mutlu olduk. Ama risk edilmesine biraz da üzüldük. Zira, geçen maçta yediği golde hatalı olmasına rağmen, derbideki zafere katkısı olan Günay’a da bu takımın bu takımın bir değeri gibi davranılmasını bekliyoruz. Mecburiyetten değil de hakkaniyetten görev alması yegane dileğimizdir.

Gökhan yetişmeli
Beşiktaş’ın kanatlarında formsuzluk hakim. Olcay ve Quaresma beklentilerin uzağında. Sağlık heyetinden ricamız Gökhan Töre’nin de bir an önce formasına kavuşturulması. Onun yeteneğine ihtiyacımız var. Sosa’nın üstün formu ve Gomez’in bitiriciliği bu maçı da kazanmaya yetti. Ama yardıma ihtiyaçları var. Ofanstaki yüklerini azaltmak lazım. 

Osmanlı imparatorluğu gibi!
Osmanlıspor, Süper Lig’e renk kattı. Ndiaye, top kullanma becerisi ve Muhammed de kendine has çalımlarıyla dikkat çekiyor. Mehmet’in tecrübesi önemli katkı. Rusescu her takıma gol atabilir. Dilerim bu takım, Süper Lig’de Osmanlı İmparatorluğu kadar uzun soluklu olur. Hatta dünyaya hükmederler. Futbolumuzun, büyükleri zorlayacak rakiplere ihtiyacı var. Rekabettir başarıyı getiren. Zoru başaranlar önce kendilerini sonra da ülkeyi aşar. Milletimiz her zaferi hak ediyor.

Fanatik