Her Şey Keçeci'nin Önerisiyle Başladı...

Beşiktaş'ta yaşanan 'ihraç' krizi sıcaklığını yitirmedi. Sporx.com'un edindiği bilgiler ise tartışmanın boyutunu değiştirecek cinsten...

GÜNDEM 18.08.2014 - 16:20 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

- Beşiktaş'ta 283 kişinin divan kurulundan ihraç edilmesi gündeme bomba gibi düşerken, ilginç bir ayrıntıya sporx.com ulaştı.

Önce ihraç edilen ve kamuoyunda duyurulmayan bazı isimlere göz atalım; Yönetim Kurulu Üyeleri'nden Ahmet Kavalcı, Deniz Atalay. Süleyman Seba'nın en yakın arkadaşı, eski yönetim kurulu üyesi Mesut Arda. Divan üyeleri Samet Aybaba, Kadir Akbulut. Eski yöneticilerden Ahmet Hamoğlu, Ali Baransel (Eski Cumhurbaşkanı Genel Sekreteri), Aydın Ayaydın (CHP Milletvekili), Aziz Çankırı (Eski yönetim kurulu üyesi ve Fikret Orman'ın eski ortağı), Cemil Kazancı (İş adamı), Cengiz Kaptanoğlu (AK Parti Milletvekili), Beşiktaş'ın kurucusu Şeref Bey'in kızı Handan Onur, Şeref Stadı'nın mimarları olan Çapa ailesinden Germi Çapa, Gündüz Kaptanoğlu (Süleyman Seba'nın yönetim kurulunda yer aldı), eski bakanlardan İmren Aykut, Mümtaz Soysal. Kartal Tibet, Murat Çelik, Cihan Paçacı (MHP Milletvekili), Eski Federasyon Başkanı Kemal Ulusu, Nevzat Demir, Süleyman Seba'nın kulüp müdürü Tuncer Öktem ve Kemal Gencer.

ATIF KEÇECİ'NİN ÖNERİSİYDİ

Olayın gelişimi ise oldukça ilginç. 2013'te yapılan tüzük kongresinin son anlarında "Konuşmak isteyen var mı?" şeklinde divandan yapılan duyuru sırasında Atıf Keçeci tek imzalı bir öneri veriyor. Ardından kongrede 30-40 kişi kalırken bu tüzük maddesi oylanıyor ve kabul ediliyor.

Bu maddenin uygulanması için baskı yapan isimlerin başında ise Atıf Keçeci geliyor ve Beşiktaş o gün yapılan bu oylamayla birlikte bugün büyük bir krize girmiş durumda.

O MADDE NEYDİ?

2013 yılında yapılan tüzük adli kongresinde, Beşiktaş'ın mevcut tüzüğünde yer alan 31-g maddesine '3 defa üst üste divan toplantılarına mazeretsiz katılmayan üyelerin üyelikleri kendiliğinden düşer' amir hükmü ilave edilmişti.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@