Beşiktaş'ın ceza sınırındaki oyuncuları, Bursaspor maçını kaçırsalar bile şampiyonluğa ulaşacaklarını ifade etti.

 Mario Gomez, Andreas Beck, Olcay Şahan ve İsmail Köybaşı, Kasımpaşa karşısında galibiyete odaklandıklarını belirterek, Vodafone Arena’daki en güzel anın şampiyonluk turu olacağını dile getirdi. Takım olarak her zaman sıradaki müsabakayı düşündüklerinin altını çizen Olcay, “Maçı kazanalım gerisi çok önemli değil” dedi.
Kasımpaşa deplasmanında bugün üç puan mücadelesi verecek olan Beşiktaş’ta tam 4 futbolcu sarı kart cezası sınırında bulunuyor. Mario Gomez, Andreas Beck, Olcay Şahan ve İsmail Köybaşı kart görmeleri halinde 11 Nisan Pazartesi günü Bursaspor’la oynanacak Vodafone Arena’nın tarihi açılış karşılaşmasında cezalı duruma düşecek.

Bursaspor maçını kaçırma tehlikeleri bulunan Gomez, Beck, Olcay ve İsmail’in, Kasımpaşa karşısında alınacak 3 puanın kendileri için her şeyden daha önemli olduğunu dile getirdikleri belirlendi. Siyah-beyazlıların, Vodafone Arena’daki en güzel anın şampiyonluk turu olacağını ifade ettikleri kaydedildi.

‘Hepimiz inandık’

Sınırdaki isimlerden Olcay Şahan takım olarak öncelikle Kasımpaşa maçına odaklandıklarının altını çizdi.

Başarılı futbolcu, “Kasımpaşa maçında kart görürsem cezalı duruma düşeceğim ama benim için galibiyet daha önemli. Biz her zaman sıradaki maçı düşünürüz. Hedefimize maç maç ilerlemek istiyoruz. Evet tarihi bir açılış olacak ama hepimiz şampiyonluğa inanmış durumdayız. Gerisi çok önemli değil” dedi.

Bu arada Teknik Direktör Şenol Güneş ceza sınırındaki oyuncularını gereksiz kart görmemeleri konusunda uyardı. Deneyimli hocanın bu oyunculardan özellikle hakemlere şiddetli itirazda bulunmamalarını istediği aktarıldı.


MİLLİYET