Orlen Wisla Plock:28 Beşiktaş Mogaz:19

Beşiktaş Mogaz, VELUX EHF Şampiyonlar Ligi B grubu ilk maçında Orlen Wisla Plock’a 28-19 yenildi.

*Hentbol 27.09.2014, 19:08
765
Orlen Wisla Plock:28 Beşiktaş Mogaz:19

11 yıl aradan sonra Türk hentbolunu yine devler ligine taşıyan Kara Kartal, B Grubu’nda çıktığı ilk maçta güçlü Orlen Wisla Plock karşısında aradığını bulamadı. Plock Arena'da oynana maça Yunus, Ercan, Ramazan, Feuchtmann, Dacevic, Uğur, Josip 7’siyle başlayan Beşiktaş Mogaz, tecrübeli rakibine diş geçirmekte zorlandı.
 
Parkenin Kartalları tarihinin ilk Şampiyonlar Ligi golünü Ramazan Döne’nin elinden bularak 30 dakika boyunca 7 gol kaydetmiş olsa da, Orlen Wisla Plock’un 13 golüne engel olamadı. Yunus’un kurtarışları ve Ramazan Döne’nin golleriyle oyuna tutunmaya çalışan Beşiktaş Mogaz, devreyi 13-7 geride kapattı.

 
İkinci yarıya daha istekli başlayan Beşiktaş Mogaz, Polonya temsilcisinin kalecisi Corrales’i geçmeyi başaramadı. Wisla Plock hızlı hücumlarla Nikcevic ve Barabash’la goler üretirken, Beşiktaş Mogaz Tolga, Feuchtmann ve Ercan ile karşılık verdi. Maçın bitimine çeyrek saat kala taraftarının da desteğini arkasına alan Orlen Wisla Plock, skor farkını 10’a kadar yükseltti. Dirençli rakibinin savunma duvarını merkezden yıkmaya çalışan Kara Kartal Dacevic ve Tolga’yla farkı 10’un altına yeniden düşürse de, Wisla uzun oyuncularıyla sonuca gitti ve maçı 28-19  kazandı.
 
Bu sonuçla Beşiktaş Mogaz tarihindeki ilk VELUX EHF Şampiyonlar Ligi maçında puan alamazken, Orlen Wisla Plock haftayı 2 puanla kapattı.

Yorumlar (0)