Hem uzun, hem tecrübeli

Atınç ve Sivok'u gönderen siyah-beyazlılar, Dinamo Moskova'nın Brezilyalı stoperi Douglas ile her konuda anlaştı. Sambacı yıllık 1.7 milyon euro alacak.

FUTBOL 07.07.2015 - 03:48 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Beşiktaş yönetimi, Atınç Nukan ve Tomas Sivok'un boşluğunu Dinamo Moskova'dan Douglas ile doldurmaya karar verdi. Defansın soluna Dusko Tosic'i, sağına da Anderas Beck'i transfer eden siyah-beyazlılar, teknik direktör Şenol Güneş'ın ısrarı üzerine stoper konusuna ağırlık verdi. Bu konuyu çözebilmek için bizzat Rusya'ya giden Başkan Fikret Orman'ın, burada yaptığı görüşmelerde Dinamo Moskova'nın tecrübeli stoperi Douglas konusunda hem Rus ekibi hem de futbolcuyu ikna ettiği ifade edildi. 

 

Hem uzun, hem tecrübeli 


Güçlü fiziğiyle dikkat çeken 27 yaşında ve 1.92 boyundaki Douglas Teixeira, geçtiğimiz sezon Dinamo Moskova formasıyla 33 resmi maça çıktı ve rakip filelere 3 gol gönderdi. Bu arada Portekiz'in Record gazetesi Douglas'a Sporting'in de talip olduğu yazdı. Gazete, Sporting kulübünün Douglas için 1.7 milyon euro'ya kadar çıktığını fakat Türklerin bu parayı vergiler hariç Douglas'a teklif ederek Sporting'i yarışın dışına attığını ifade etti.

 

FOTOMAÇ