Hedefte o var! Kriz...

Beşiktaş'ta kalecilerin son dönemde yaşadığı sakatlıklar sonrası oklar Kaleci Antrenörü Jose Sambade'ye döndü. Yönetim İspanyol çalıştırıcıdan rapor istedi.

FUTBOL 23.03.2015 - 17:11 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ta son dönemde kalecilerin sık sık sakatlık yaşaması ve performanslarındaki düşüşün ardından gözler Kaleci Antrenörü Jose Sambade'ye çevrildi.
 
Son oynanan Fenerbahçe derbisinde Tolga Zengin'in ilk yarıda sakatlanması, Cenk Gönen'in ise adalesinde yırtık olduğu için kadroda olmaması nedeniyle maç sonuna kadar kaleyi Günay Güvenç korudu.
 
Yönetim, kalecilerin özellikle bu sezon sık sık sakatlanması ve performanslarındaki düşüşün nedenlerini masaya yatırmaya hazırlanıyor. Kaleci Antrenörü Jose Sambade'den geniş kapsamlı bir rapor isteyen Futbol Komitesi, Tolga, Cenk ve Günay ile görüşmeler yapacak.

2 sezon önce Deportivo La Coruna'dan transfer edilen Sambade, farklı antrenman teknikleri ile dikkat çekmişti. Kalecilerin performanslarının artması ve genç kalecilere temel eğitimi konusunda çalışmalar yaptıran Sambade beklentileri karşılayamadı.  Göreve başladığı dönemde takımın 3. kalecisi olan Emre Metin, kiralık olarak Bayrampaşaspor'a gönderildi. Son iki yıldır kadroda yer alan Tolga Zengin, Cenk Gönen ve Günay Güvenç'in performanslarında da olumlu yönde bir gelişim sağlanamadı. 
 
Bu durum İspanyol antrenörün antrenman metodlarının da sorgulanmasına neden oldu. Futbol Komitesi, yaşanan sakatlıklarda antrenman tekniklerinin etkisinin olup olmadığını da araştıracak. Konu ile ilgili sağlık heyetinden de rapor isteyecek olan yönetim, Teknik Direktör Slaven Bilic ile de bu konu hakkında görüşecek. Hırvat teknik adamın Sambade konusunda olumsuz rapor vermesi halinde 1 yıl daha mukavelesi bulunmasına rağmen İspanyol antrenör ile yolların ayrılması gündeme gelebilir.