"Haydi beyler, finale gidelim"

Liderlikle moralin zirveye çıktığı Beşiktaş’ta oyuncular Club Brugge’ü de geçeceklerinden emin.

FUTBOL 17.03.2015 - 06:10 21.04.2021 - 23:59 Kartal Bakışı

“Olimpiyat’ta kazanalım sonrasında Varşova’da finale kadar dört maçımız daha var” diyen siyah-beyazlılar pazar günü Kadıköy’de oynayacakları kritik derbi için de net konuşuyorlar: “Fenerbahçe’yi de yeneriz.”

 

BELÇİKA’DA öne geçtiği maçta Club Brugge’e 2-1 kaybeden Beşiktaş’ta futbolcular perşembe günü Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak rövanşı kazanıp turu geçeceklerinden emin. Siyah-beyazlıların kendilerine bu kadar güvenmelerinin altında yatan sebep ise Kayseri Erciyesspor karşısında alınan 5-1’lik galibiyetle birlikte 3 hafta sonra gelen liderliğin sağladığı moral ve motivasyon...

ÖYLE ki Ankara’daki Kayseri Erciyes zaferi sonrası Club Brugge maçını konuşmaya başlayan futbolcular kendi aralarılarında yaptıkları değerlendirmede perşembe günü kazanacaklarına olan inançlarını şu sözlerle ifade ederken çıtayı da iyice yukarıya koydular:

‘BRUGGE MAÇI NEDEN 3’LÜK OLMASIN!’

“İLK maçtan 1-0 dönebilseydik belki rövanşa çok daha rahat çıkacaktık ancak şu an bunun da çok önemi yok. 2-1’lik skor Brugge’ün lehine görünse de bizim neler yaptığımız ve yapabileceklerimiz ortada. Kayseri Erciyesspor ölçü olmasa da bu maç bize 3 puan ve liderlikten çok daha fazla şey kazandırdı. Herkesin morali bu maçla zirve yaptı. En çok da Mustafa’nın... Uzun bir aradan sonra o golü atması en az Mustafa kadar hepimizi sevindirdi.

BRUGGE’E bu kez top bile göstermeyeceğiz. Burada kendi seyircimiz önünde neden 3’lük yapmayalım? Biz önce Brugge’ü geçelim. Sonrasında derbide F.Bahçe’yi de yeneriz. Ardından 4 maçı kazanıp UEFA Avrupa Ligi’nde finale kalabilecek kapasiteye sahibiz. Haydi beyler Varşova’ya finale gidelim.”