Havalara Uçtum

Beşiktaş'ın başarılı futbolcusu Cenk Tosun, siyah-beyazlı kulüpten teklif aldığında havalara uçtuğunu dile getirdi.

FUTBOL 09.09.2014 - 14:47 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

BJK TV’de yayınlanan ‘Haftanın Konuğu’ programında soruları yanıtlayan Cenk Tosun, şunları söyledi:

“Ailemde yetenekli oyuncular vardı. Futbola erken dönemde başladım. Türk futbolcusu yeteneklidir. Alman disipliniyle gelişmek gurbetçi oyuncuların avantajıdır. Almanya’da küçük yaşlarda bile A takım sistemiyle çalıştırıldık.”

“Türkçe’ye hakim olduğum için uyum sorunu yaşamadım. Gaziantepspor’a geldiğimde Almanya’dan yönetim ve halk beni güzel karşılamıştı. Beşiktaş’a geldiğimde de arkadaşlarım beni çok sıcak karşıladı. Burada gurbetçi oyuncu sayısı da fazla. O nedenle Türkiye’ye uyum sorunu yaşamadım.”

“Çocukluğumdan beri Beşiktaşlıyım. Teklif geldiğinde havalara uçtum. Geçen yaz görüşmeler olmuştu. Ben anlaşmıştım ama iki kulüp anlaşamamıştı. Devre arasında anlaşma sağlandı.. Çok mutluyum. Hayallerim gerçek oldu. Burada büyük işler yapmak için çalışacağım.”

“Beşiktaş’a imza attıktan sonra Gaziantepspor taraftarı bana olumsuz tepkiler gösterdi. Bunlara çok üzüldüm ama ben sezon sonuna kadar eski takımım için elimden geleni yaptım. Fedakarlıklar yaptım oynamak için o nedenle sezon sonunda ameliyat olmak zorunda kaldım. Transferimde emeği bulunan Başkanımız Fikret Orman’a İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi’ye As Başkanımız Deniz Atalay’a ve menajerime teşekkür ediyorum.”

“Takım arkadaşlarım beni çok sıcak karşıladı. Birçok oyuncuyu milli takımdan tanıyordum. Gurbetçi oyuncu sayısı da fazla. Futbol takımı değil aile havasındayız. Bu durum sahaya olumlu yansıyor, bizi güçlendiriyor.”

“Arkadaşlarımla çok iyi anlaşıyorum. Olcay, Uğur ve Necip ile daha uzun süredir tanışık olduğum için daha çok vakit geçiriyorum.”

“Geçen sezon 13 gol atmıştım. Bu sene en az 15 gol atmayı hedefliyorum. Takıma faydalı olmak istiyorum. Şampiyon olmak istiyoruz. Bu sezon Süleyman Seba sezonu olduğu için önemi daha da arttı. Tüm forvetlerin çok gol atması gerekiyor şampiyonluk için.

“Çok koşan bir takım vardı geçen sene. Bu sene takımdan fazla oyuncu ayrılmadı. Nokta transferler yaptık. Geçen sezon stat olmadığı için ikincilik belki de şampiyonluk kaçtı.”

“Bu sezon üç kulvarda oynayacağız. O nedenle her pozisyonda çok oyuncu olması avantaj. Rotasyonlar olacak. Her maça aynı takımla çıkılmaz. Kimin oynadığı önemli değil. Önemli olan takımın kazanması.”

“Yedek kalmayı sevmiyorum. Bu moralimiz bozuyor, fiziğime yansıyor. Herkesin formayı alması için çok çalışması gerekiyor.”

“Bizim için Avrupa’da rakip fark etmiyor. Tottenham gelebileceğini söylemiştim arkadaşlara geldi de. Zor rakiplere karşı daha iyi oynuyoruz. Gruptan çıkacağımıza inanıyorum.”

“Gol vuruşlarımın iyi olduğuna inanıyorum. İki ayağımı da kullanabiliyorum. Hücuma çıkışlarda ilk metrelerde sıkıntı yaşıyorum. O yönümü geliştirmem gerekiyor.

“Takımda herkes Slaven Bilic’e güveniyor. O bizi güzel yerlere taşıyacak. Demba Ba, Sivok ve Uğur Boral deneyimli oyuncular. Onlar bize abilik yapıyor. Maçlara motive ediyor. Saha içi ve dışında bizlere yardımcı oluyor.”

“Bu sene Beşiktaş’ın yılı olacak. Şampiyonluğu daha çok istiyoruz. Geçen sezonki takımımızı koruduk ve kaliteli oyuncularla takviyeler yaptık.”

“Taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Bizi her zaman destekliyorlar. Zor maçlar oynayacağız. Tribünleri doldurmalarını rica ediyorum. Atatürk Olimpiyat Stadı, ulaşılmadı güç bir noktada. Stadımız bittikten sonra bizi kimse tutamayacak.”