Gidene güle güle!Beşiktaş Yönetimi, sezon sonunda gelmesi muhtemel tekliflere kapısını açacak, kulübün menfaatlerini düşünecek. Kerim Frei, Gökhan Töre, Olcay Şahan ve Demba Ba’nın takip edildiğini bilen siyah-beyazlılar en az 5 milyon euro kâr eders

Son yıllarda geliştirdiğİ transfer stratejisiyle kadrosunu gençleştiren Beşiktaş Yönetimi, sezon sonunda da ilginç bir satış tekniğiyle futbol piyasasında olacak.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor Beşiktaş Tayfur ve Tayyip Talha ile ilgileniyor

Manuel Fernandes’e 11 milyon euro teklif gelmesine rağmen bu oyuncuyu satmayarak büyük bir hata yaptıklarını kabul eden siyah - beyazlılar, bu nedenle hemen kapıyı kapamayacak. Kerim Frei, Gökhan Töre, Olcay Şahan ve Demba Ba gibi isimlerin, başka takımlar tarafından takip edildiğini bilen Beşiktaş Yönetimi, bu oyunculardan hangisine teklif gelirse önce bonservis bedelinin miktarına bakacak. Beşiktaş’a gelişiyle, gidişi arasında en az 5 milyon euro kâr etmesi durumunda yönetim, önerilere olumlu yaklaşacak.

Hataya düşmeyelim

İngiliz basınında çıkan ve  devre arası transfer döneminde Demba Ba’ya gelmesi muhtemel teklifleri de yakından takip eden Beşiktaş Yönetimi, şampiyonluk yarışında olduğu için kadroya sürekli giren hiç bir oyuncusunu devre arasında satmayacak. Siyah-beyazlı idarecilerden bazıları, “John Carew, Nihat Kahveci, Johnsen ve İlhan Mansız gibi isimlerden para kazandık. Son yıllarda futbolcu satarak hiç kâr etmedik. Fernandes gibi bir oyuncu gözümüzün önünde bedava gitti. Artık aynı hatalara düşmeyelim. Bir futbolcu fiyat olarak en iyi dönemine geldiği zaman satmak, hem o oyuncunun hem de kulübün menfaatine olur” dedikleri öğrenildi.