Beşiktaş’ı meşale atan ve gürültü yapan gurbetçiler yaktı. Alman polisinin, gelecek sezondan itibaren seyircili hazırlık maçı planı rafa kalktı. İdman sahasının zeminini beğenen Kartal, otelle 5 yıl sözleşme yapacaktı, iptal oldu. Siyah-beyazlı kulüp

Gözden kaçırmayın

Alanya'da bir garip gece! Alanyaspor 3-3 Beşiktaş Alanya'da bir garip gece! Alanyaspor 3-3 Beşiktaş
 Beşiktaş taraftarının SC Verl karşısındaki agresif tavrı, ikinci hazırlık maçının iptal edilmesine yol açarken, zararı da çok büyük oldu.
Siyah-beyazlıların Almanya’nın Marienfeld bölgesinde yaptığı kampta oynanan birinci hazırlık maçından sonra, taraftarların eğlencenin dozunu kaçırması nedeniyle ikinci hazırlık maçı iptal edilmişti. Almanya’nın bölgesel takımlarından SC Verl ile oynanan hazırlık maçından sonra bazı taraftarların, trafik levhalarından çevredeki restoranlara kadar maddi zarar yaratması yüzünden Alman polisi, ikinci karşılaşmaya izin vermedi. Bu gelişmenin yanı sıra, çevreye verilen zarar nedeniyle Alman polisi ortaya çıkan maddi zararı da kulüpten istedi.


Bu yaşananlar sadece Beşiktaş’a maddi ve manevi darbeler vurmadı, diğer Türk takımlarını da yaktı. Bundan yaklaşık bir hafta önce, Leverkusen Polis Merkezi’nde yapılan bir toplantıda, siyah-beyazlıların kampında herhangi bir taşkınlık yaşanmaması durumunda yeni sezonda tüm Türk takımlarının Almanya’da hazırlık maçı oynanmasına izin verileceği konuşulmuştu. Fakat yaşananlar nedeniyle Alman Emniyeti ve Almanya Futbol Federasyonu bu kararında geri adım atmak zorunda kaldı.


Yönetim isyanlardaBunun yanı sıra, zeminin çok iyi olması nedeniyle Beşiktaş ‘ın kamp yaptığı otelin yönetimiyle planlanan 5 senelik anlaşma da suya düştü. Bilic’in çok istemesine rağmen, hazırlık maçı oynanamayacağı için Klosterpforte Oteli’ni gelecek yılların planından çıkarmak zorunda kalan Beşiktaş Yönetimi, bu duruma isyan etti.