HARİKASIN BEŞİKTAŞ!

 Bu kez kimsenin hakkını vermediği ve yorumlarda neredeyse Beşiktaş için "Yumuşak karın" yaratmaya çalışanlara iki çift sözüm var. "Ayıp oluyor!"
 İki zor deplasman, arka arkaya maçlar ve önemli futbolcuların sakatlıkları yetmiyormuş gibi bir de transfer edilen Delgado ve Marcelo yok diye son umudu taşıyan fırsatçıların iflası vardı dün gece Trabzon'da. Ha! bir de belgeli hakem engeline karşın beklentileri olmadı sözde rakiplerin demiyorum Beşiktaş karşıtlarının. Hepimizin yaşadığı gibi yas ve burukluk içinde bulunan futbolcuların da, sahada coşkulu olmalarını bekleyen saçma sapan mutsuz yorumcular. Bu duygusuz kişilere karşı örnek bir olgunlukla  işini tüm sıkıntı ve mateme karşın yapan namuslu ve ter akıtan futbolcuları kutluyorum. Her iki takım da gerekeni yaptı ama bu zor şartlarda sakat olarak oynayan Kaptan Tolga ve Oğuzhan'a benden tebrikler. Ayrıca gecenin kralı ve harika futbolu ile artık adeta "Yeter görün gerçekleri" diyen ve kimsenin formasını  alamayacağı bir performans gösteren Necip, gecenin yıldızıydı. Nerede oynatırsanız oynatın onu inkar edemeyeceksiniz ve o Necip aynı zamanda unuttuğunuz "Öz kaynağın" forma aşkını taşıyan beyefendisi ve  son hediyesidir. Burada Şenol hocaya sitemim var. Böyle bir futbolcu bulamazsın ve jokerin olma ötesinde Stoperlerinden birisi olmalıdır Necip artık. Bu Şansının kıymetini bil. Hiç futbol yaşamında hangi görevi verirsen ver yapan dengeli ve sabırlı bir futbolcun oldu mu Necip gibi. Kıyamet koparanlar, Necip'e sallayanlar, onu dışlayanlar gereken dersi ve cevabı almıştır umarım. Yineliyorum sahanın kahramanı Necip ve bir başka başarılı Kerim ve bir diğeri de Gomez ve hatta Tosiç. Hatta Günay. Atiba'nın başarısını tekrarlamak  klasik olduğu için söylemeye gerek dahi görmüyorum!  İşte bu takım  iki günde oynanan önemli Karadeniz kaosunu yaşatmak isteyenlere "Güle oynaya" cevap verdi ve taraftarlarına da büyük bir hediye. Harikaydılar teşekkür etmeli taraftarlar. Başlarını öne eğdirmek için sözde masum hakem  hatalarına kılıf yaratanlara akşam verilmeyen iki önemli karar ayıbına karşın eze eze galip geldi Beşiktaş. 


Türkiyede Fanatik ve aşırı yandaş  taraf tutan ortamlar yaratanların karşısında olan ve sadece sahadan kazanmayı prensip edinen teknik adam olarak başarılarıma sahip çıkamayanlar, Beşiktaş'a da yıllarca bu gözle bakıyorlar! "Şerefli ikincilikler'in"  anlamlı  benzetmesini dahi yutan karakterler futbolumuza çok zararlı oldular ve uzantıları aynı kafa gidiyorlar! Sahanın bozukluğundan veya havadan sudan dem vuranlar hatta kıl dönmesinden sorun çıkartanların Beşiktaş'a hakkını vermeleri için önce sürekli deplasmanda oynama  başarılarını konuşmalıdırlar. Oysa  yepyeni hedeflere yönelmesi gereken futbol dünyası, üreteceklerine ortaya koyduğu ayıplar denizinde çoktan boğuldular da haberleri yok. Hala o kafalarla maç öncesi  ve sonrası kazansa da hak teslim edilmiyor. Bazı futbolcular çime takılsa alkışlanırken Necip, Oğuzhan, Kerim, Atiba gibi futbolculara ikinci sınıf inkarcı bakış sağlıyoruz. "Ayranı olmayanlar" karakterinde asalak yapıların futbol cehaleti Barcelona'nın dahi pas trafiğine kafayı takar ve sağlıksız yorumlara girerken bu kez de yeni bir örnekle Leicester gerçeğine uzak ve duyarsız bakışları ile hala uyanamalarını doğal kabul ediyorum. Çünkü Futbol nerede onlar nerelerde. Saha içindeki oyun ve strateji ile asgari müşterekleri dahi yok. Onlar için futbolcu avcılığı, alıp satma veya sansasyon, magazin ve fantezi sömürüsü gerekli. Sıradan kişilerin kulübelerin yanlarında ve futbolun veya teknik adamların yanında dahi kafa uzatıp poz vermelerine dahi tahammülü kalmadı futbol gerçeğinin. Biraz doğruluk ve gerçekçi olmak yeter. 
Bu nedenle dün gece Beşiktaş muhteşem iş yaptı(!) Bu başarı mutlaka yerine ulaşacaktır. Kimseyle kavga ve laf atma adına değildir satırlarım ama gerçektir. Bir bölümü fanatizm ile yaşanılan gerçeği dile getirmediği için akıtılan ter ve forma aşkını görmezlikten gelmeleri canlı örneklerle ancak böylesine başarıda dile getirilmiyorsa neyin başarı veya başarısız olduğu da tartışılır.Şimdi kalan karşılaşmalarda hep kazanmalısınız. Beşiktaş olarak ezeli rakibinizle  ile kalan şampiyonluk yarışınızda uzun bir yol var hala. Onlar da sizde başarılısınız ama aradaki nüansları iyi değerlendirmek gerekli. Şartlar manzumesinde bazı saha içinde engellerin boyutu ve Beşiktaş'a karşı özellikle hakem tutumları çok belli oluyor. Tuhaf olan ise  herkesin bu durumu  doğal kabul etmesidir. Hatta bu maç öncesi "şaibe şakaları" çıkartanlara dahi vicdan hatırlatması yapmak lazım!Gomez sana da  teşekkür ederim çünkü Beşiktaş'ta bir yabancı olarak ülkemize gelen en golcü olma gerçeğini erken yaşaman ve sosyal açıklaman, duyduğumuz acılara ortaklığının insani boyutu  asla unutulmayacaktır .İşte simdi bu başarıya şapka çıkartıp "Muhteşemdin Beşiktaş!" diyor ve alkışlıyorum. Bunu ancak yaşayan ve yaşatanlar bilir ki acizane bendeniz de bu gerçeğin içinde bulunan yalnız adamlardan biriyim. Hep derim ya; Hak verilmez alınır diye.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Salih Kahraman
Salih Kahraman - 3 yıl Önce

Açık sözlü ve dürüst olmak bu camiaya yaraşmaz sayın hocam

Sezgin Dönmezoğlu
Sezgin Dönmezoğlu - 3 yıl Önce

beşiktaşlıların kalbindesiniz hocam. Allah size sağlık sıhat versin

Aylin Elçin
Aylin Elçin - 3 yıl Önce

ya hocam çok tatlısınız ya. Lucescudan daha gençsiniz siz :)))

Fevzi Bozkurt
Fevzi Bozkurt - 3 yıl Önce

Hocam her zaman ki gibi harika tespitler yapmışsınız. Sizin gibi birine görev verilmemesi acı verici.

sade kartal
sade kartal - 3 yıl Önce

Hocam radyo sporada baglandıgında zevkle dinliyorum ne acı ki sizin gibi fikri olgunluk ve birikimi olan çok az insan var spor medyasında.