Ömer Dursun Antalyaspor maçını kaleme aldı.

 Harikasın Beşiktaş!
Rusya’dan -2 derece soğuktan dönüp Antalya’nın sıcağında 90 dakika ter dökmek her baba yiğidin harcı da değildir.
Kondisyon ve performansın üst düzey olması gereken bir 90 dakikada Sosa ve Töre’nin de eksikliğiyle Beşiktaş’ın ne yapacağı akıllarda soru işaretiyken harika bir futbol ve 5 golle gelen 3 puanın ardından şimdiden bir çok otorite tarafından Beşiktaş şampiyonluğun açık ara favorisi durumunda.
Gomez ve Tolga’nın harika özgüveniyle atanın atıp, tutanın tuttuğu bir maçta Antalya’nın stad açılışında böylesi bir seyir zevki yüksek maçı da ancak Şenol Güneş’in takımı ortaya koyabilirdi.
Bir de Atiba’ya şapka çıkarmak gerek.
Her maç kesintisiz 90 dakika, bir bakıyorsun sağda, bir bakıyorsun solda, bazen hücumda, bazen defansta Joker desen az kalır. Önünde saygıyla eğiliyorum Makine..
Tabi Şenol Güneş faktörüde var.
Deplasmandasın 3 gün önce zor bir Avrupa ligi maçına çıkmışsın fakat maç skoru 1-4’ken bile Oğuzhan’ı çıkarıp Cenk Tosun’u oyuna dahil ederek saha dizilişini çift forvete çekiyorsan ‘üstad’ kelimesi bile az kalır yanına.
Zaten Beşiktaş ne çektiyse korkak antrenörlerden ve skoru korumalarından çekti.
Bu taraftar son dakikalarda kaçan galibiyetlere, gelen gollere öyle bir alışmıştı ki Şenol Güneş onuda çekip attı bir tarafa.
Ezeli 2 rakibimizin puan kaybını değerlendirip önümüze bakmamız ve puan farkını 4’e çıkarmamızla akıllara şu geliyor; Çocuklar! Cuma günü Kasımpaşa’yı da geçin 7 puan farkı kucaklarına bırakın rakiplerin.
Her şey olabildiğince güzel, Şenol Güneş’inden tut bütün kadrosuna.
Akıllara gelen ilk soru ise ‘Ah bir de bu Beşiktaş’ın stadı olsaydı?’