Hapoel Beer Sheva, İsrail'in en üst düzey futbol ligi olan Ligat ha'Al 'da yer alan bir futbol kulübüdür. Birüssebi şehrinin takımı olan kulüp, maçlarını 16,126 kişilik Turner Stadyumu'nda oynamaktadır.

Kadrosunda sadece 8 yabancı bulunduran İsrail takımı Hapoel Beer Sheva'nın yaş ortalaması 28'dir. Toplam 10 milyon 700 bin Euro değere sahip olan takımda en değerli oyuncular 1 milyon 750 bin TL'lik değerleriyle Elyaniv Barda ve Maor Melikson olarak dikkat çekiyor.

Sparta Prag, Southamptan ve İnter gibi güçlü rakiplerin yer aldığı UEFA Avrupa Ligi K Grubunda n ikinci sırada çıkmayı başaran Hapoel, kendi ülkesinde oynadığı son 12 maçta ise sadece 1 mağlubiyet almıştır. Kendi liginde maç eksiği olmasına rağmen en yakın rakibi Maccabi Tel Aviv'e 7 puan fark atan Hapoel, yine ülkelerinde mücadele ettiği ulusal kupa bir kupa olan Toto Cup Ligat Al'da da iddiasını sürdürmektedir.

Köklü tarihi ile Dünya çapında bir üne sahip olan İnter'i hem içerde hem de dışarıda yenmesiyle tanınan Hapoel, Barak Bakhar tarafından çalıştırılmaktadır.

Beşiktaş, rakibi İsrailli Hapoel Beer Sheva ile ilk karşılaşmasına 2017 yılının ikinci ayında çıkacak. 16 Şubat 2017 tarihinde oynanacak karşılaşma Beşiktaş için deplasman karşılaşması olacak.