Şansal Büyüka, Milliyet gazetesindeki köşesinde geride kalan zaman itibariyle Beşiktaş'ı değerlendirdi ve Beşiktaş'ın halen bu ülkenin en oturmuş, en kaliteli kadrosu olduğunu belirtti.

İşte o açıklamalar;

Beşiktaş için, “kendi etti, kendi buldu” desek, yanlış söylemiş olmayız. Şaka bir yana, Beşiktaş son iki yılda oynadığı göz kamaştıran futbolla, aldığı çarpıcı sonuçlarla çıtayı o kadar yükseğe çıkardı ki, şimdi biraz sallansa, hemen eleştirilerin hedefi oluyor, kötü oynadığı düşünülüyor. Elbette son iki yılın o tempolu, rakibe göz açtırmayan futbolu yok. Ama halen bu ülkenin en oturmuş, en kaliteli kadrosu...

***

Bakmayın Kasımpaşa maçındaki beraberliğe... Uzaktan iki şut ve rakibin attığı iki gol... Üstelik kulübeye baktım, Lens oturuyor, Medel oturuyor, Negredo, Adriano oturuyor. Sakat Gökhan Gönül daha ortada yok. Bir de Şenol Güneş için “yeni transferleri niye oynatmıyor?” diye eleştiri geliyor.

***

Ama her yiğidin bir yoğurt yiyişi var... Hatırlayın, Şenol hoca ilk geldiğinde Gomez’i de oturtmuştu, geçen yıl Aboubakar’ı da bekletmişti... İki futbolcunun daha sonra neler yaptığını hep birlikte gördük.

Bu yıl benzer şeyleri özellikle Negredo ve Lens için yapıyor. Yöneticilerinden de duyuyorum, bir futbolcu yüzde 100 hazır değilse, Şenol Hoca oynatmıyor. Bu anlayışı beğenmesek bile itiraz etme hakkımız yok.

***

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli! Beşiktaş'ın hedefindeki iki yerli!

Mucizenin adı Caner

Beşiktaşlı Caner’in sakatlığını yaşayanların sahalara dönmesine mucize gözüyle bakılırken , Caner neredeyse iki mucize birden  yarattı. Bu ağır sakatlığından beklenenden önce döndü, “Süper Caner”i beklenenden önce yakaladı. Kasımpaşa maçında baktım, Caner gene futbolunun ve formunun zirvesinde... Demek ki, sanılanın aksine Caner iyi yaşıyor, iyi çalışıyor. Bu mucize, bu dönüş başka türlü olmaz.

***

Kaçan balık!

Aboubakar geçen yıl kiralık oynadığı Beşiktaş’ta büyük işler yaptı ve sezon sonu kulübü Porto’ya döndü. Porto, golcüsünü satmak ya da kiralamak niyetindeydi. Ancak Aboubakar’ın parçalı bonservisi, para konusunda anlaşmazlıklar çözümü zorlaştırdı ve iş olmadı.

Aboubakar mecburen Porto kadrosunda kaldı, hazırlık maçlarında harikalar yarattı ve son lig maçında Porto 3-0 kazanırken 3 golü birden atıp büyük sükse yaptı. Aboubakar için 500 bin euronun, 1 milyon euronun pazarlığı yapılırken, şimdi fiyatı uçtu gitti. Artık isteseniz de Aboubakar’ı almak mümkün değil... Hani “kaçan balık büyük olur” hesabı...

***

Kaynak: Milliyet