Ahmet Çakar kaleme aldı...

Beşiktaş 3 puanı kim ne derse desin hakeme rağmen aldı. Bülent Yıldırım da müthiş bir ego var ama aynı oranda da yanlış kararlar veriyor
Beşiktaş gizli liderdi ve dün gece aldığı galibiyet sonucunda da gerçek lider olarak zirveye oturdu. Beşiktaş çok iyi oynamadı. Üstelik özellikle ilk yarıda rakip Trabzon'a önemli pozisyonlar verdi. Mesela ilk yarıda Yusuf, çarprazdan yakaladığı pozisyonda iyi vursa maç daha farklı olurdu. Öncelikle Necip'i kutlamak lazım. Çok iyi ve çok fedakar oynadı. Çok çabuk olmasa da pozisyon bilgisi ve hamle zamanlaması iyi olduğundan iki oynayamayan stoperini aratmadı ve defansı iyi organize etti. Bir diğer alkış da zaman zaman orta sahası aksayan Beşiktaş'ta dimdik duran Atiba'ya.

Zaten sezon başından beri hep iyi oynuyor...
İkinci yarı, Beşiktaş Gomez'le önemli bir pozisyonu kaçırdı... Esteban, müthiş bir refleksle çıkardı. Dakikalar geçiyordu, Beşiktaş kazanamasa çok şey kaybedecekti ki son 20 dakika müthiş bir baskı kurdular. İşte bu dakikalarda kalite farkı ortaya çıktı. Quaresma, sağdan çok iyi girdi arka direğe müthiş bir orta kesti ve Mario Gomez, Beşiktaş'ı öne geçirdi. Beşiktaş öne geçtiği maçlarda çok rahatlıyor... Rakip kim olursa olsun, Beşiktaş öne geçtiğinde sıradaki golü atması an meselesi... Dün gece de öyle oldu. Kerim sağdan girdi, topukla Olcay'a topu çıkarttı o da skoru perçinleyen golü yaptı. Beşiktaş; kazanamayabilirdi. Kazanamazsa çok şey kaybedecekti ama kaliteli oyuncular farkıyla altın değerinde üç puanı almasını bildi. Beşiktaş 3 puanı kim ne derse desin; hakeme rağmen aldı... Bülent Yıldırım da müthiş bir ego var ama aynı oranda da yanlış kararlar veriyor. İlk yarıda Mustafa Yumlu'nun yerde elle kestiği pozisyon penaltı... Üstelik ilk yarıda Cavanda'nın çok net ve bariz kalesine pası var. Ama Bülent Yıldırım'dan tık yok... Yine ikinci yarının son dakikalarında Douglas'ın, Gomez'e yaptığı hareket penaltıydı. Onu da veremedi. Beşiktaş kazandığı için fazla toz kalkmaz ama ya kazanamasaydı. Yazık olmaz mıydı!