"Hakem değil futbol konuşulsun"

Bursaspor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu Necmettin Kocaman, "Beşiktaş ile oynayacağımız müsabakanın sonunda, Türkiye'nin sadece sahadaki futbolu konuştuğu bir gece yaşanmasını diliyoruz" dedi

GÜNDEM 05.11.2015 - 15:10 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 Kocaman, iyi bir takım olduklarını, bunu da her geçen hafta aldıkları sonuçlar ve ortaya koydukları futbolla gösterdiklerini söyledi.
Spor Toto Süper Lig'de 8 Kasım'da Beşiktaş ile oynayacakları müsabakanın, yeşil-beyazlı ekibin oyun anlayışı ve beraber hareket etme duygusunun geliştiğini kanıtlamak için güzel bir fırsat olduğunu vurgulayan Kocaman, "Taraftarımızın özellikle bu maça daha motive hazırlandıklarını ve takımlarını daha güçlü bir şekilde destekleyeceğini biliyoruz" ifadesini kullandı.

Kocaman, maç atmosferi olarak ele alındığında, sahadaki mücadele kadar sonuca etkisi olacak bütün unsurların sorumluluklarını doğru şekilde yerine getirmelerini beklediklerini anlattı.

Bursaspor Kulübü olarak daha önce de ifade ettikleri gibi çoğu zaman yoğun eleştiriler alan hakemlere güvenmek istediklerini belirten Kocaman, şöyle konuştu:

"Güven, karşılıklı tesis edilmesi gereken bir duygudur. Ayrıca son dönemde yaşanan ve kulüp olarak kesinlikle tasvip etmediğimiz, futbolumuzun geleceği açısından da son derece tehlikeli bulduğumuz olaylar nedeniyle herkesin kendi öz eleştirisini yapması gerektiğini düşünüyoruz. Karşılaşmayı yönetecek hakemin açıklanmasından sonra, hakemin tarafsızlığına dair bazı kuşkuların özellikle sosyal medyada paylaşıldığını da görmekteyiz. Bu yüzden Beşiktaş ile oynayacağımız müsabakanın sonunda, Türkiye'nin sadece sahadaki futbolu konuştuğu bir gece yaşanmasını diliyoruz."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@