Hain terör saldırısı

Güntekin Onay kaleme aldı...

GÜNDEM 18.02.2016 - 11:09 21.04.2021 - 23:57 Kartal Bakışı
 ÖNCE hain terör saldırısı ve acı can kayıpları ardından maç öncesi Başakşehir’e basan sis.. Yarım saatlik gecikmeyle 5. dakikadan başlayan maç.. 
 
KONSANTRASYONUN düşük olduğu, ne olup bittiğini kimsenin anlamadığı bir ilk yarı izledik. Beşiktaş istediği baskıyı devrenin ortalarında kursa da ilk yarı Gomez’in pozisyonu dışında ‘Bu gol nasıl kaçar?’ dedirtmedi. Mersin’in çok koşan ve bozmaya yönelik oyununu çözemedi siyah-beyazlılar. 
 
İLK yarıyı özetlemek gerekirse ne oynayanlar ne de seyredenler hiçbir şey anlamadı. 
2. yarıda baskılı bir Beşiktaş bekleyenler ise fena halde yanıldı. Şenol Güneş kanımca erken bir hamle ile Gökhan’ı çıkartıp Cenk’i oyuna alarak 4-4-2’ye döndü. Halbuki Gökhan istekli ve çalışkandı. Sağ kanada geçen Sosa, etkinliğini tamamen yitirirken 5 oyuncu yerine orta alanda 4 kişi ile pres yapmak ise iyice güçleşti. Etkili pres yapamayan Beşiktaş ise Mersin’i hiç sıkıştıramadı. 
 
BU etkisizliği fark eden Şenol Güneş bu kez tekrar 5’li orta sahaya dönmek için de Gomez’i çıkarttı. Evet, Gomez etkisizdi. Lakin bunun nedeni Alman futbolcudan kaynaklanmıyordu. Sorun topun oraya hiç gelmemesiydi. 
 
NEREDESİN OĞUZHAN? 
 
LİGİMİZİN en çok gollük pas atan oyuncusu, sezon başından beri her maç övgüler yağdırdığımız Oğuzhan dün adeta sahada yoktu. Beşiktaş’ın hücumda etkisiz kalmasının nedenlerinden biri de buydu. Sosa attığı mükemmel frikikle aynı Kayseri’de olduğu gibi Beşiktaş’a adeta hayat verirken birkaç dakika sonrasında Ricardo Quaresma’nın asistinde Olcay Şahan, uygun durumda topu direğe nişanladı. 
 
BEŞİKTAŞ dün Mersin’e pozisyon vermese de ofansif anlamda sezonun en durgun maçlarından birini oynadı. 
 
TÜM bu olumsuzluklar içerisinde Beşiktaş açısından kazanmak çok önemliydi. Ancak bu oyunun kalitesi ve yeterliliği Beşiktaşlılar’ı tatmin etmemiştir. 
 
MAÇ öncesi endişe yaratan stoper tandemindeki Tosic-Necip ikilisi ise başarılıydı. 
 
ÇOK koşan ve mücadele eden; Beşiktaş’ın oyununu bozan ancak gol pozisyonu üretemeyen Ümit Özat’ın Mersin’i hücumda Welliton’un dönüşü ile daha üretken olabilirse bu ligde kalıcı olmayı başarabilir.
 
Gün, duyarlı  olma günüdür
 
BİZİM işimiz futbol. Ancak bu ülkede futboldan çok daha önemli meseleler var. Atılan gollerden, kazanılan-kaybedilen maçlardan ve şampiyonluklardan çok daha önemli tek bir vatandaşımızın hayatı. Futbol sadece bir oyun, bir eğlence...
 
TERÖR illeti yüzünden yıllardır maalesef kayıplar veriyoruz. 77 milyonun her bireyinin duyarlılığı, iktidar ve muhalefet partilerinin dayanışması, birlikteliği ile dimdik ayakta kalarak, birlik-beraberlik içinde güçlü olarak bu terör belasını hep beraber yenebiliriz. Gün duyarlılık ve kararlılık günüdür.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@