Borcunun son taksidinin ödeneceği 17 Mart'ta saat 16.40'ta şirket sahibini arayan Orman, "Sorun olmazsa sabah 9.00'da ödeyelim. Sıkıntı yaşanırsa hemen gönderelim" dedi. Cüneyt Yakup o gün, " Sorun yok" dedi ama parayı alıp, mahkemeye gitti.

Beşiktaş Kulübü’nü karıştıran “haciz davasındaki gerçekler yavaş yavaş gün yüzüne çıkıyor. Yıldırım Demirören dönemindeki sözleşmesi haksız feshedilen Aktif Tanıtım, yaklaşık 12 milyon Dolar’lık bir hakediş sağlamıştı.

Orman Yönetimi, 28 Aralık 2012’de şirket yetkilileriyle el sıkışmış ve borcun 6 milyon 97 bin Dolar olarak ödenmesi konusunda anlaşmaya varmıştı.Taksitler düzenli ödeniyor, bir sorun gözükmüyordu. Ta ki son güne kadar… Beşiktaş pazartesi gününe denk gelen 17 Mart’ta haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştiriyordu.

Saat 16.40’ta son taksidin ödenmesi gerektiğini hatırlatan muhasebe, ana hesaptan bu paranın havale yapılması halinde diğer borçlularla kulübün sorun yaşayabileceğini Orman’a anlattı

Fikret Orman da bu gelişmeye göz önünde bulundurup, şirket sahibi Cüneyt Yakup’la iletişime geçti. Orman, “Bugün parayı gönderebiliriz. Ancak sizin için sorun olmazsa yarın sabah 09.00’da hesabınıza yatıralım” dedi.

Yakup hiçbir sorun olmadığını belirtti, böylece borç 1 gün gecikmeli olarak hesaba yattı. Ancak o gün ‘Sorun yok’ diyen Yakup, ardından herakete geçti ve kulübü mahkemeye verdi.

Gözden kaçırmayın

Ismael, Gedson ile özel görüştü! Ismael, Gedson ile özel görüştü!

 

Ersoy ÖZDEM / AMK GAZETE