Guti'den İspanyol basınına dikkat çeken Beşiktaş sözleri

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş'in yardımcılığını yapan Guti Hernandez, İspanya basınına önemli açıklamalar yaptı.

GÜNDEM 05.04.2019 - 06:52 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

İşte Guti Hernandez'in Beşiktaş açıklamaları;

"Elbette geri dönmeyi düşünüyorum ama Real Madrid'e dönmeden önce gelişmeye devam etmeliyim. Beşiktaş'ta bu adımı attığım ve kariyerimde koç olarak gelişmeye devam ettiğim için mutluyum. Hedefim olan teknik direktörlük için gelişmeme yardımcı oluyor."

BEŞİKTAŞ'TA MUTLUYUM

"Real Madrid'de genç takımı çalıştırmak ile Beşiktaş'ta ikinci adam olmak arasında fark var. Genç takımda kazanmak istiyorsun ama asıl futbolcuların eğitilmesini hedefliyorsun. Profesyonel olmalarını istiyorsun. Beşiktaş, tüm kupalar için savaşan bir kulüp. Türkiye Ligi'nde yarışmak kolay değil. İşler iyi gitmezse, bunun karmaşık olacağını biliyordum. Tecrübe kazanıyorum ve Beşiktaş'ta mutluyum"

BANA ÇOK İYİ GELDİ

"Gençlerle çalışırken şu an profesyonellerle birlikteyim. İspanya'dan farklı bir ülkeye geldim. Türkiye'yi bilmeme rağmen çok şey farklı. Beni tanımayan bir teknik ekibin içindeyim. Bu karmaşık. Ayrıca dil sorunu var. Bu ekip, uzun zamandır çalışıyor ve ben yeni geldim ama bana çok iyi geldi. Teknik direktör olduğumda yapmam gereken şeyleri hazırlıyorum"

BEŞİKTAŞ GİBİ BİR KULÜP...

"Sorunsuz bir sezon geçirmiyoruz. Zor bir yıl ama şikayetçi değilim. 2010'da geldiğimde ortamın nasıl olduğunu görmüştüm ve aynı olacağını biliyordum. Şikayet etmiyorum çünkü istediğim şeyi yapıyorum. Ayrıca bunu Beşiktaş gibi önemli bir kulüpte yapıyorum"

İSTANBUL YORUMU

"İstanbul'da sakin bölgede yaşıyoruz. Okul ve antrenman yeri, evimize yakın. Sonuna kadar tadını çıkarılması gereken bir şehirdeyiz. Muhteşem bir yer"

TEKNİK DİREKTÖRLÜĞÜ İSTİYORUM

"Gelecek sezon teknik direktör olarak çalışmayı hedefliyorum. Nerede olacağını bilmiyorum. Şu an Beşiktaş'ta mutluyum ama ne olacağını asla bilemezsiniz. Şu anda attığım adımlardan memnunum. Şu an bir takımda teknik direktör olmak istiyorum. Heyecanlı bir şekilde, büyük bir coşkuyla bekliyorum. Bu yaz olacağını umuyorum"

Sporx

Gelişmelerden Haberdar Olun

@