Guti için flaş Real Madrid iddiası!

Beşiktaş'ta İlhan Mansız'la birlikte Şenol Güneş'in yardımcılığını yürüten isimlerden olan Guti Hernandez hakkında İspanyol basınından gündemi sarsacak bir iddia geldi.

FUTBOL 21.10.2018 - 14:28 21.04.2021 - 23:52 Kartal Bakışı

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Guti Hernandez, geçtiğimiz yaz İlhan Mansız'la birlikte Şenol Güneş'in yardımcılığına getirilmişti.

İspanyol teknik adamın geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş'tan ayrıldığı iddia edilmiş ancak kulübün bilgisi dahilinde UEFA kursuna katıldığı ortaya çıkmıştı.

Guti, Madrid'de katıldığı kursun ardından yaptığı açıklamada Siyah Beyazlılar'daki geleceğine dair şu ifadeleri kullanmıştı:

"Real Madrid'de akademiden ayrılıp Türkiye'ye gitme sebebim, en kısa sürede bir takım çalıştıracak seviyeye gelmekti. Bu konularda aceleci olmamak zorundasınız. Beşiktaş'taki şu anki pozisyonumdan mutluyum. Şu an Real'deki durumu bilmiyorum. Doğrusunu isterseniz takip de edemiyorum çünkü Beşiktaş'taki işime odaklanmış durumdayım."

41 yaşındaki Guti'nin efsanesi olduğu Real Madrid'in dün de Levante'ye mağlup olarak üst üste 5. maçında da 3 puanı bir arada görememesi üzerine teknik direktör Julen Lopetegui'nin takımdan ayrılabileceğine yönelik iddialar iyice arttı.

İspanyol basını ise Lopetegui'nin yerine gelebilecek isimler arasında Guti'yi de gösterdi.

Periodista Digital adlı internet portalı başkan Florentino Perez'in istemesi hâlinde Guti'nin her ne pahasına olursa olsun bu teklifi kabul edeceğini yazdı.

1996 ile 2010 yılları arasında Real Madrid'in A takımında forma giyen efsanevi futbolcu, Şenol Güneş'in yardımcısı olmadan evvel de Real'in altyapı hocalığını yapıyordu.

Haber Kaynağı: Fanatik

Gelişmelerden Haberdar Olun

@