Beşiktaş Yönetimi, kaba inşaatı tamamlanmak üzere olan Vodafone Arena’nın açılış töreni için yürütülen çalışmalara hız verdi.

Gözden kaçırmayın

Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif Beşiktaş'tan Miha Zajc'a teklif

Siyah-beyazlıların tüm dünyada ses getirecek bir açılış törenine imza atmanın hesaplarını yaptığı belirlendi. Daha önce İspanyol devi Barcelona ile bir hazırlık maçı oynayarak yeni stadı hizmete açmayı planlayan siyah-beyazlı yönetim hedef büyüttü. Buna göre Avrupa’nın dev kulüplerinin katılacağı dörtlü turnuva ile stadın açılması düşünülüyor. Yönetim kurulu İstanbul’a davet edilmesi planlanan kulüplere kısa süre içinde resmi teklif götürecek.

Barcelona ile çok önceden temas sağlayan Beşiktaş yine İspanya’dan Real Madrid, İngiltere’den Manchester United, Newcastle United ve Chelsea, İtalya’dan Inter, Milan ve Juventus, Almanya’dan ise Bayern Münih kulüpleriyle temasa geçmeye hazırlanıyor. Bütün dünyada izlenecek maçların 45’er dakika üzerinden oynanması ve Vodafone Arena’nın uzun yıllar unutulmayacak bir futbol şöleniyle hizmete girmesi düşünülüyor.

Bu arada dörtlü turnuvanın yanı sıra uluslararası bir sanatçının sahne alacağı bir konser organizasyonu düzenlenmesi de planlar arasında yer alıyor. Siyah-beyazlılar konser konusunda da dünya çapında bir isimle anlaşmak için girişimlerini sürdürüyor.