Gurur Verici

A Milli Takımın yıldız sol beki İsmail Köybaşı; "Danimarka maçının ikinci yarısı özgüvenimizi kazandırdı" dedi.

FUTBOL 06.09.2014 - 14:26 22.04.2021 - 00:00 Kartal Bakışı

İzlanda karşılaşması öncesi takımın durumu ile ilgili bir soruya Köybaşı, "Takımın durumu oldukça iyi. Özellikle oynadığımız Danimarka karşılaşması bizim açımızdan çok iyi geçti. İkinci yarıyı ele alacak olursak çok iyi oynadığımızı düşünüyorum. Bu da İzlanda maçı öncesi takımda hem öz güven, hem de olumlu bir hava yarattı. İzlanda maçı ile iyi bir başlangıç yapıp, daha sonraki Çek Cumhuriyeti ve Letonya maçları ile güzel bir şekilde devam edeceğimize inanıyorum" şeklinde cevap verdi.

"3 PUAN İLE BAŞLAMAK ÖNEMLİDİR, BUNUN BİLİNCİNDEYİZ"

Danimarka ve İzlanda Milli Takımları'nın benzer oyun yapıları hatırlatıldığında İsmail Köybaşı şunları söyledi. " iki takımın da bazı benzer özellikleri var. İki takım da savunmayı ön tarafta kuruyor. Bunları zaten Fatih Hoca bize anlattı. Biz de bunları Danimarka maçının ikinci yarısında çok iyi uyguladık. Aynı mücadeleyi İzlanda maçında sahaya yansıtmak en büyük hedefimiz. Üç puanla başlamak önemlidir, biz bunun bilincindeyiz. Herşey olumlu gidiyor"

"DÜNYA KUPASI'NA KATILAMAMAK BİZİ ÜZMÜYOR, KAMÇILIYOR"

2014 Dünya Kupası'na gidememek sizi üzdü mü şeklindeki soruya Ay Yıldızlı Futbolcu " Biz bunu üzüntü değil, kamçılama olarak algılıyoruz. Biz her turnuvaya katılan bir takım olma hedefindeyiz. Bundan önceki katıldığımız turnuvalarda hep üst sıralarda olduk. Bunları tekrar başarmak tek hedefimiz" diye cevap verdi.

"SAKATLIKTAN SONRA FATİH TERİM İLE BAŞLANGIÇ YAPMAK GURUR VERİCİ"

Mayıs 2012'de ciddi bir sakatlık yaşayıp, tekrar Milli Takım'a seçilen Köybaşı, tekrar Ay Yıldızlı Takım'a katılmanınçok güzel bir duygu olduğunu belirtti. İsmail sözlerine şöyle devam etti. "Sakatlanmadan önce beni ilk Fatih Hoca çağırmıştı. Tekrar Fatih Terim ile bu başlangıcı yapmak benim için gurur verici. İşin güzel tarafı topa değdikçe ve günler geçtikçe motivasyonun daha da artıyor. Yurt dışında ülkeyi temsil etmek çok güzel birşey, çok mutluyum"