Güntekin Onay: Şampiyonluk öyküsü

Güntekin Onay Vatan gazetesindeki köşesinde Beşiktaş'ın 15. şampiyonluğunu değerlendirdi.

GÜNDEM 29.05.2017 - 03:33 21.04.2021 - 23:55 Kartal Bakışı

Bu bir şampiyonluk öyküsüdür dostlar. İnananların, çalışanların, emek sarfedenlerin, akıl ve yürek koyanların; beceri, yetenek ve alın terinin, odaklanmanın, vazgeçmemenin, takım ruhunun ve arkadaşlığın öyküsü... 
***
Aşkın, sevginin, tutkunun, istikrarın, ciddiyetin, disiplinin, iş ahlakının öyküsü... Rakiplerle ve hakemlerle uğraşmayıp kendi işine bakanların, odaklanmanın, tevazunun ve camia birlikteliğinin öyküsü..
***
Düştüğü zaman kalkmayı bilenlerin, sportmenliğin, cesaretin, centilmenliğin öyküsü... Transferde akılcı hareket edenlerin, yağmur, çamur, kar-kış demeden İstanbul’da deplasmanda coşkuyla stada gidenlerin, pozitif futbol oynayıp en çok gol atanların, en çok maç kazananların öyküsü...
***
HAK ETTİLER!

İyi futbol oynayıp sonuna kadar hak edenlerin, kaybetmeyi de bilenlerin, rakibe saygı duyanların öyküsü... Eleştiriyi kabul edenlerin, profesyonelliğin, estetiğin ve zerafetin bazen de ızdırabın öyküsü.
 
Bu Güneş’i görenlerin, vefanın, sadakatın, paylaşmayı bilenlerin ve yılmayanların öyküsüdür. Bu kartal yüreklilerin, Köyiçi’nin,  siyah ve beyazın öyküsüdür.  
 
Dostlar, bu bir şampiyonluk öyküsüdür. Hem de 2 yıl üst üste.. 

Tebrikler Beşiktaş...

***

Güntekin Onay / Vatan

Gelişmelerden Haberdar Olun

@