Beşiktaş'ta 16 Haziran'da yapılacak Başkanlık seçimli öncesi, kongrenin güçlü isimlerinden Levent Erdoğan, Güney Ege'de bulunan Beşiktaş Dernekleriyle Manisa'da bir araya geldi.
Organizasyona Ayvalık, Akhisar, Aliağa, Bodrum, Biga, Denizli, Kuşadası, Marmaris, Menemen ve Salihli olmak üzere 10 farkli bölgeden Beşiktaş Dernekleri ve kongre üyeleri katıldı.
Beşiktaş'ta başkan adaylığı ve ya yöneticilik düşüncesi olmadığını söyleyen Erdoğan, Camiayı bekleyen kritik süreç öncesi kongre ve dernek üyeleriyle fikir alış verişinde bulunduklarını belirtti.
Erdoğan yaptığı açıklamada "Biz buraya Beşiktaş'a gönül veren dernek üyeleriyle Beşiktaş'ın geleceğini ilgilendiren konular hakkında fikir alış verisinde bulunmaya geldik,  ben ve arkadaşlarım bu ziyaretleri sadece secim döneminde değil sürekli olarak yapıyoruz, Beşiktaş dernekleri Beşiktaş için bir değerdir" ifadelerini kullandı.
16 Haziran'da yapılacak seçimde iki adaydan birine destek verip vermeyeceği konusunda net bir ifade kullanmayan Erdoğan'ın,  içinde bulunduğu ve sert bir şekilde eleştirdiği Fikret Orman başkanlığında ki oluşuma sıcak bakmadığı öğrenildi.