Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalyaspor ile geçmişteki kayıp puanların telafisi için kritik bir maç yapacaklarının altını çizdi, “Sorunlar ve eksiklikler olabilir ancak futbolun gereklerini yerine getirmeliyiz” dedi.

Süper Lig’de geçen hafta Erzurumspor’la berabere kalarak zirve yarışından uzaklaşan Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Şenol Güneş kritik Antalyaspor maçı öncesi oyuncularına son uyarılarını yaptı. Deneyimli hoca yarışta geriye düşmüş olmalarına rağmen kazanma anlayışından bir adım bile uzaklaşılmaması gerektiğini aktardı.

Gözden kaçırmayın

Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip! Cenk Tosun transferinde Yunanlı rakip!

Antalyaspor’un da kendileri gibi sıkıntılı bir dönemden geçtiğine vurgu yapan Güneş’in, “Öncelikle Beşiktaş gibi oynamalıyız. Bize yakışan şekilde sahadan galibiyetle ayrılmamız lazım. Bu sezon hesapta olmayan puan kayıplarının telafisi için bir çıkış yapılması gerek. Bunun ilk aşaması ise Antalyaspor maçı. Sorunlar ve eksiklikler olabilir ancak futbolun gereklerini yerine getirmek zorundayız. Rakibimiz farklı bir motivasyonla sahaya çıkacak. İstanbul’a kesinlikle elimiz boş dönmeyelim” ifadelerini kullandığı bildirildi.

Şenol Güneş, Burak Yılmaz ile Quaresma’nın cezaları nedeniyle farklı bir anlayışla oynayacaklarını da bildirdi. Siyah-beyazlı hocanın, “Orta saha direncimiz yüksek olmalı. Bol pasla hücum organizasyonları yapmalıyız. Kanatlar hücuma sürekli destek vermeli. Defansımızın arasına atılan paslar konusunda üst seviye konsantrasyon sergilemeliyiz. Final paslarında ve son vuruşlarda hata yapma lüksümüz yok. Golü erken bulamadık diye gereksiz paniğe girmeyin. Sabırlı ve kontrollü oynarsak üç puan biz kazanırız” dediği vurgulandı.

Skorer / Serdar Sarıdağ