Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, antrenman sırasında saha kenarına gelerek basın mensuplarıyle sohbet etti. Şenol Güneş, transfer konusunda da önemli açıklamalarda bulundu.

Tecrübeli teknik adam Ozan Tufan'ın transferi için oyuncu ile görüştüğü yönünde çıkan iddiaları da yalanladı.

***

Şenol Güneş, Ozan Tufan sorusunun üzerine ''Benim teklif ettiğimi söylüyorlar oyuncu almak ile ilgili. Öyle bir şey olsa, kulübe söylerim. Kulübün profesyonel oyuncusu, zaten mevki olarak fazla olduğumuz bir yerde teklif yapmam mümkün mü?'' ifadelerini kullandı.

***

"YENİ TRANSFERİMİZ GÖKHAN TÖRE"

Kendisinin başka bir takımda yer alan oyuncuya teklif yaptığı iddiası ile ilgili konuşan Güneş, "Konuşulanlar oluyor. Bizimle ilgili de oluyor. Herkes kendine göre gündem oluşturuyor, bizim bunlarla ilgili bir şeyimiz yok. Profesyonel bir oyuncuya başka bir kulüpteyken teklif yapmam için kulübe söylemem gerekir. Bunu bilmiyor herhalde yazan arkadaşlar, ben böyle bir şey yapabilir miyim" dedi.

Gözden kaçırmayın

Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü Rosier 90+4'te kırmızı kart gördü

***

Gökhan Töre'nin idmanlara başladığını söyleyen deneyimli çalıştırıcı, "Yeni transferimiz Gökhan Töre oldu. Çok uzun süre ayrı kaldı, tesise ve takıma alışsın diye erkenden başlattık. Şu an düz koşu yapıyor, yakın dönemde toplu çalışmalara da başlayacak" ifadelerini kullandı.

***

"TAKIM İYİ OLURSA PAZARLAMAK KOLAY, KÖTÜ OLURSA PAZARLAMAK ZOR OLUR"

Kulübün yaptığı yeni iletişim kampanyası ile ilgili yorum yapan Güneş, "Kulübün yaptığı bir şey. Farklı buluyorum, güzel buluyorum. Pazarlamayı önemsiyoruz da, ben takımı daha çok önemsiyorum. Takım iyi olursa pazarlamak kolaydır, kötü olursa pazarlamak zor olur" diye konuştu.

***

Şenol Güneş, Vida ve genel olarak transfer konusunda da kısa bir değerlendirme yaptı.

***

İşte Şenol Güneş'in diğer açıklamaları...

***

''Vida gayet iyi, uyumlu. Fizik olarak da anlayış olarak da hazır. Oyun yapısı olarak zaman zaman sarkmalar oldu ama o da zamanla düzelecek.''

''Transferle ilgili açıklamayı başkan yapıyor. Onun sözünün üzerine bir söz söylemek olmaz. Larin ile ilgili görüşüldüğünü biliyorum.''

***

''Bir başka oyuncu alınabilir. Giden de gelen de olabilir, önemli olan takımın başarılı olması.''

''Cenk Tosun'u top saklama, takıma uyum olarak ilk maçı için olumsuz bulmadım. İlk maçına göre olumlu işler yaptığını düşünüyorum. 2 yıldan beri geliştirdiği önde top saklama ve orta saha ile bütünleşmeyi yapmaya çalıştı. O ligde oynayacak kalitesi var.''

***

Kaynak: Sporx