Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Güneş, sohbet toplantısında siyah-beyazlı ekipteki son gelişmeler hakkında açıklamalar yaptı.

Tecrübeli teknik adam, transfer konusunda şöyle konuştu: 

"Transferde dün Vida işi açıldı. Kapanmıştı. Ne olacağı belli olmuyor. Bu saatten sonra alınacak oyuncuyu doğru bulmuyorum.

Quaresma gitti

Ricardo Quaresma %90 gitti. Yerine o kalitede kimi alacağız?  Quaresma’nın benimle ilgili bir sorunu yok. Kendisi gitmek istedi. Gitme durumu fazla olunca ben de bir şey demedim. Kal demedim. Çünkü ipler kopma noktasına gelmişti. Maddi konularla ilgili sıkıntısı vardı diye düşünüyorum.  Önce ailesi gitmek istemiş diye duydum. Sonra kulübe ihtar çekti diye biliyorum. Siz benden daha iyi biliyorsunuz konuları.  

Gözden kaçırmayın

Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap Kocadağ'dan hakeme eleştiri, Fenerbahçe yöneticisine cevap

Tolgay ayrılıyor mu?

Tolgay anlaşması olmuş. Ben Şener ve Alper’in ikisini de tercih ederim ama oyuncuların anlaşmaları var. Aldığımız oyuncu, verdiğimiz oyuncudan daha fazla alırsa sıkıntı yaşarız. İyi bir takımda ödemeleri günü gününe yapılırsa bekleyen de sorun çıkarmaz. Diğer türlü her gün sorun yaşarız.

Quaresma ve Babel’in gidişi ile farklı bir oyun ortaya çıkacak. Daha önceki oyun kötü değildi ama belli bir oyun oynamak zorunda kalıyorduk. Babel çok iyi bir oyuncuydu. Mutlu olduğu zaman iyi performans gösterdi. Mutlu değildi, gitmesi gerekiyordu.

Orkan Çınar’ı ben istedim. Fakat geldikten sonra istediğimiz verimi alamadık.

Tolga Zengin ile ilgili 1-2 senedir böyle şeyler konuşuluyordu. Ben kendisi ile bir sıkıntı yaşamadım. Kaptan olduğu için de gitmesini istemedim.

Sorun sadece sahada değil

Beşiktaş’ın şu andaki durumu sadece saha sorunu değil. Geçen sene fazlalıklar var dediğimde anlaşılmamıştı, şimdi daha iyi anlaşılıyor. Forvetimizin oyuna katkısı çok büyük. Hem oyunu zenginleştirecek, hem gol atacak. İnanıyorum buna. Ljajic’ten daha fazla katkı bekliyorum. İstediğim seviyede henüz değil.

Kalecinimi niye sattınız dermiyim? Diyebilirim. Fakat karar alınmış ve yapılmış ise ne yapabilirim. Çok oyuncu verdik. Çok oyuncu başarılı iken verdik. Bu doğru değil. Monaco bu sıkıntıları yaşadı. Bizde 3 gün sonra kimin gideceği belli değil."

Yeni sözleşme konusu

Yönetimin sözleşme yenileme isteği hakkında konuşan tecrübeli teknik adam, "Yönetim bana sözleşme uzatmak istediklerini söyledi. Bana resmi bir teklif yapılmadı. Yeni sözleşme ile ilgili bir konuşma geçmedi. Beşiktaş’tan sonra çalışacağım en iyi yer milli takımdır diye daha önce de söylemiştim. Motivasyonumda düşüklük yok. Aynı hırsla çalışmaya devam ediyorum. Başarılı olan oyuncuları taşıyacak ve ödemelerini yapacak bir yapınızın olması gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Siyah-beyazlı kulüp, daha önce Mayıs ayında sözleşmesi sona erecek olan Şenol Güneş'e yeni sözleşme önerisi kararı aldığını açıklamıştı.

Ntv Spor