Güneş'ten flaş açıklamalar; Negredo, Tolgay, Love...

Beşiktaş'ın başarılı Teknik Direktörü Şenol Güneş, basın toplantısı düzenledi.

GÜNDEM 29.06.2018 - 16:18 21.04.2021 - 23:53 Kartal Bakışı

Güneş'in açıklamaları:

'Öncelikle futbolun keyif vermesi gerekiyor. Gelen taraftar oynanan oyundan keyif almıyorsa işimizi iyi yapmıyoruz demektir. Ama elbette ki şampiyon olmak istiyoruz.  Benim için en büyük kazanç oyuncularımın yaptıklarıdır. Güney Kore'de birlikte çalıştığım iki genç oyuncu Almanya karşısında forma giydi. Bundan gurur duydum. Düzenli aile hayatın ve çalışma hayatın varsa iyi niyetliysen başarılı olursun.'

Talisca ile Tosic gitti. Gidenlerden çok büyük emek verenler, büyük para kazandıranlar oldu. Bizim hatalarımız da oldu. Ama gidenleri konuşmaktansa ben gelenleri konuşacağım. Gönül isterdi ki Gökhan da, Oğuzhan da, Caner de Dünya Kupası'nda olsun.

Güven, ruh gibidir, terk ettiği bir yere asla dönmez. Lig şampiyonluğunu kazanamadığımız için üzgünüz. Dördüncülüğü hak etmedik. İstatistiklerde çoğunda birinciyiz. Pozisyon bulmada birinciyiz ama gole çeviremedik. Nihayetinde bir şampiyonluk borçluyuz. Geçen sene iyi değildik, hiç futbol oynamadık diyemiyosun. Futbolculara, başkana, personele tüm emek verenlere teşekkür ediyoruz.

'NEGREDO'YU TAKIMDA TUTMAK DOĞRU DEĞİL

'Negredo'yu takımda tutmanın doğru olmadığını düşünüyorum. Kim kalır kim gider bilmiyorum. Ama Negredo'nun  gelecek sezon olmayacağını söyleyeyim. Başkana da söyledim. Negredo iyi bir futbolcu ama bir santrfor alacağız dedikten sonra takımda tutamayız. Oğuzhan kalacak. Ondan çok şey bekliyorum. Panik yapmadan hareket etmeliyiz. Geldiğim günden daha iyi durumda olduğumuzu düşünüyorum. 

'Yardımcı kim olursa olsun gelsin, İlhan mesela gelsin'

Yardımcı kim olursa olsun, gelsin dedim. İlhan mesela gelsin, ama antrenör olarak eksiği olacak. Çok büyük bir olay değil ama katkısı olur mu? Olur. Size de gündem olur işte, konuşursunuz. Oyuncu kariyeri olsa daha iyi olur. Bilgisiyle de etkilemesi lazım. Olacak yani birini alacağız. Herkes bir şey söylüyor. Yerli de var, yabancı da var. Kampta hallederiz. Burada kararı Başkan verir.  Olacak bir yardımcı alacağız. Ben faydasından çok zararı olmasın diye düşünüyorum. Tugay'ı düşündüm daha evvel, Şifo Mehmet'i düşündüm. Bir sürü isim düşündüm. Mourinho gelsin, benim için fark etmez. Kim gelirse gelsin, yine birileri bir şey diyecek. Herkes bir şey söyleyecek ama niye söylediğini kimse bilmiyor.

'Lens kulüp bulursa gidecek, Love'a teklif varsa git dedim'

'Santrafor alırsam, Negredo'yu ne yapacağım ben? Ekonomik olarak da kulübe külfet, yedek olunca onun da motivasyonu düşer. Kötü oyuncu değil, gitsin, oynasın. Lens bizim bir oyuncumuz ama kulüp bulursa... Ekonomik olarak maliyetli bir oyuncu. Başkan ile konuştuğum oyunculardan biri. Yüksek maliyet. Quaresma ve Babel'in durumunu bilmiyorum. Vagner Love kulüp bulamazsa bakacağız durumuna. Çok iyi oyuncu. Her tarafı futbolcu adamın, golcülüğü de var. Ama tutmadı, olmadı yani. O yüzden ona dedim varsa teklif git diye.

'Atiba'nın 1 yıl daha kalmasından yanayım'

Avrupa Kupası maçları için ilk turlarda elimizdeki kadro yeterli. stoperde sayısal bir eksikliğimiz oluştu. Mitrovic'in transfer durumuna göre değerlendirme yapacağız. Benim için 1 numara Necip'tir. Oynamasa da oynayacağı zamanı bekliyor. Haksızlık etmediğimi biliyor. Öyle bir şey de düşünmüyor.Atiba'nın 1 yıl daha kalmasından yanayım, onun da kalma düşüncesi var diye düşünüyorum. Başkan açıklar zaten gerisini."

'Tolgay'a "Seni istiyorlarsa git. Ben seni oynatmayacağım, 18'e almayacağım" dedim. "Sen benim babamsın" dedi. "Ne babası" dedim.'

Aboubakar ve Gomez açıklaması

'Aboubakar olmaz, çok para. Alabilseydik ilk zamanda alırdık. Mario Gomez düştü artık.'

Pepe, Vida kalırsa onlarla devam edeceğiz. Ersan Gülüm artık sona geldi. Sol ayaklı olduğu için alternatif olsun istedim. Hem abilik yapar. Eli ayağı da düzgün. Mitrovic'in gitme durumu var, stoper Fatih kalıyor. Elde sol stoper yok, antrenmanda bile yok.

Oğuzhan'la konuştum açık açık konuşuyorum. Sen asist yapmazsan, pas atmazsan seni kimse dinlemez ki... Tolgay da öyle onun da golleri yok. 

Transfer yavaş gitmiyor transfer, para yok. 

'Transfer tavaş gitmiyor transfer, para yok. Para olsa merak etmeyin, o kadar hızlı gidiyor ki! Adamlar yapıyor transferi. Başka bir şeye gerek yok, para. Biz nereden para bulacağız şu anda?'

Larin mi Vagner Love mı derseniz? Vagner Love yetenek olarak onun önünde. Larin'in eksikleri var. Kafa vuruşları düzgün değil. Kendisini geliştirmesi gerekiyor. 

Talisca İngiltere'ye gidecekti ama orada başka işler var. Menajer işleri falan filan. Ben para işinden anlamam. Bu para işi, transfer işi değil sadece.

Milliyet

Gelişmelerden Haberdar Olun

@