Tedavileri süren Tolgay ve Veli dışında tüm oyuncuların katıldığı antrenman kondisyon çalışmaları ile başladı. Çeşitli istasyonlarda fizik gücünü yükseltmeye çalışan oyuncular daha sonra çift kale maça geçti.

GÜNEŞ UYARDI: AMACINIZI UNUTMAYIN
Taktik antrenmanını neredeyse her 5 dakikada bir durduran teknik direktör Şenol Güneş oyuncularını sert bir dille uyardı.
İstedikleri taktiği uygulayamayan futbolcularına "Böyle oynayayız. Sürekli paslaşmalı ve hareket halinde olmalısınız. Herkes olduğu yerde bekliyor. Bu şekilde istediğimizi elde edemeyiz" ifadelerini kullandı.

Özellikle hücuma çıkışlarda daha hızlı olmasını isteyen Güneş, "Amacımız bir an önce karşı kaleye gitmek. Topla oynamak serbest ama amacınızı unutmayın. Hücuma çıkarkan baskı yediğiniz anda oyunun yönünü değiştirin" şeklinde konuştu.

 

RHODOLFO MEMNUN ETTİ


Yeni transfer Rhodolfo hava toplarındaki hakimiyeti ve pozisyon bilgisi ile dikkat çekti. Brezilyalı savunmacı takıma yeni katılmasına rağmen güven veren oyun yapısı teknik heyeti memnun etti.

 

DÖRDÜNCÜ HAZIRLIK MAÇI NK ZAVRC İLE OYNANACAK


Siyah-beyazlılar Avusturya kampının 4'üncü hazırlık maçını yarın akşam oynayacak. Slovenya takımı NK Zavrc ile İlz Stadı'nda oynanacak karşılaşma 19:00'da başlayacak.

ATALANTA MAÇININ İPTAL GEREKÇESİ GÜVENLİK ENDİŞESİ


Bu arada 1 Temmuz'da oynanması planlanan Atalanta maçının İtalyan kulübü tarafından 3 gün önce iptal edilmesinin gerekçesinin Atalanta'nın güvenlik endişesi olduğu açıklandı. Türk taraftarlarının maçlarda çıkardığı olaylar sebebi ile güvenlik açısından endişe duyan Atalanta'nın Beşiktaş'a bu durumu bildirdiği ve maçı iptal ettiği öğrenildi.

Bilindiği gibi Beşiktaş-Lille maçında taraftarlar sık sık ses bombası patlatmış ve sürekli anons yapılmasına sebebiyet vermişti. Aynı gün yine Avusturya'da oynanan Glatasaray-Udinese maçı da Türk taraftarların yaptığı taşkınlıklar sebebiyle 35'inci dakikada iptal edilmişti.