Güneş’te büyük gün yarın

Beşiktaş'ta; Mircea Lucescu ve Şenol Güneş isminin ön plana çıktığı hoca adayları listesine; son olarak Benfica'yla kontratı sona eren Jorge Jesus da dahil oldu. Kara Kartal'da Bilic sonrasında bayrağı devralacak ismin, bu hafta belli olması bekleniy

GÜNDEM 02.06.2015 - 02:44 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Slaven Bilic’le 2 yıllık macerası geçen hafta son bulan Siyah-Beyazlılar, gelecek dönem öncesinde takımın başına getireceği yeni isim için çalışmalarını hızlandırdı. Temmuz ayındaki kampa, yeni hocası ve bu çalıştırıcının oluşturduğu kadroyla gitmeyi planlayan Beşiktaş Yönetimi’nin; Mircea Lucescu ve Şenol Güneş isimlerine ek olarak Benfica’yla biten kontratını devam ettirmeme kararı alan Jorge Jesus’u da eklediği ortaya çıktı.

‘Kalıyorum’ dedi ama...

 

Siyah-Beyazlılar, Bilic’in ayrılığının kesinleşmesinin ardından ilk teklifi ona götürmüştü... Ukrayna’da yaşanan iç savaşın bir türlü sona ermemesi sebebiyle mutsuz olan ve Shakhtar Donetsk’teki 11 yıllık macerasına son vereceğini Beşiktaş’a ileten Mircea Lucescu, takımının perşembe günü Dynamo Kiev’le oynayacağı kupa finaline kadar izin istedi. Konuyla ilgili olarak bir TV kanalına, “Yeni sezonda da Shakhtar’dayım” sözlerini sarf eden 69 yaşındaki teknik adamın, bu açıklamayı, adının Siyah-Beyazlılar’la anılmasının ardından susmayan telefonlarından bunalmasından dolayı yaptığı ortaya çıktı. Deneyimli teknik adamın, Ukrayna Kupası finali sonrasında geleceğiyle ilgili olarak önce Shakhtar Başkanı ve ortağı olan Rinat Akhmetov’la görüşüp izin isteyeceği ve ardından Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’la masaya oturacağı bildirildi.

 

Güneş’te büyük gün yarın

 

Bursaspor’la olan 1 yıllık sözleşmesi resmi olarak dün sona eren Şenol Güneş, Siyah-Beyazlılar’ın öncelikli hoca adayları arasında yer alıyor. Bu konuda Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi’yle görüşen ve Kara Kartal’a olumlu mesajlar gönderen hatta yardımcısı Şeref Çiçek aracılığıyla kadro hakkında araştırma yapmaya bile başlayan 63 yaşındaki teknik adamın, Bursa’da kalması için yoğun baskı gördüğü öğrenildi. Geçen ay yapılan seçimlerde tekrar kulüpte Başkan olarak seçilen Recep Bölükbaşı’nın, bu konuda Şenol hocayla neredeyse her gün görüştüğü ve Beşiktaş’a gitmeyi planlayan başarılı çalıştırıcıyla yola devam etmek istediklerini sık sık dile getirdiği ortaya çıktı. Güneş, geleceği konusunda Siyah-Beyazlılar’a daha yakın olmasına rağmen nihai kararını, yarın Galatasaray’la oynayacakları Türkiye Kupası finali sonrasında duyurmayı planlıyor.

 

Son iddia Jorge Jesus

 

Yeni teknik adam konusunda Lucescu ve Güneş isimleri üzerinde yoğunlaşan Siyah-Beyazlılar’ın, Portekiz devi Benfica’yla kontratı sona eren Jorge Jesus için de devrede olduğu öne sürüldü. 6 sezondur görev yaptığı İber Yarımadası temsilcisinde yola devam etmeme kararı alan 60 yaşındaki çalıştırıcıya, menacerler aracılığıyla Beşiktaş’ın ilk teklifinin ulaştığı açıklandı. Konuyla ilgili olarak bilgilendirme yapan Portekiz’in en önemli gazetelerinden Record, deneyimli teknik adamın bu konuyu, menaceri Jorge Mendes’le görüştüğünü okuyucularına duyurdu. Başarılı çalıştırıcının, kendisine 4 milyon Euro’luk bir teklif önerilmesi halinde Beşiktaş’a gelebileceğini Mendes aracılığıyla ilettiği ifade edildi. Jesus’un, kendisine Katar ve Suudi Arabistan’dan olmak üzere gelen yüksek maaşlı teklifleri ise, “O bölgelerde çalışmak istemiyorum” diyerek reddettiği öğrenildi.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@