Güneş'le yeniden doğanlar

Burak Yılmaz: Gökhan Ünal transferinde takasta verilen Burak, Trabzonspor forması giyerken Şenol Güneş'le kendini buldu. Gol krallığı tacını takıp Galatasaray'a transfer oldu.

GÜNDEM 18.08.2015 - 02:29 21.04.2021 - 23:58 Kartal Bakışı

Selçuk İnan: Manisa'dan Trabzonspor'a 'normal' bir futbolcu olarak geldi. Şenol Güneş'in idaresinde 'maestro' olup Cimbom'un yolunu tuttu. Türk futbolunda son yıllara damga vurdu. 

Onur Kıvrak-Tolga Zengin: Türkiye'nin gördüğü en iyi kalecilerden biri olan Şenol Güneş, kendi mevkiidaşlarını da parlattı. Onur Kıvrak ve Tolga Zengin onunla çalıştıktan sonra sınıf atladı. 

Umut Bulut-M.Yumlu-Olcan Adın: Güneş ile birlikte parlayan Umut önce Avrupa'ya oradan Aslan'a transfer oldu. Mustafa Yumlu, altyapıdan gelip A takıma çıktı. Olcan için devler transferde kapıştı. 

Volkan Şen: Trabzon'da beklenileni veremeyince Bursaspor'a transfer oldu. Şenol Güneş idaresinde muhteşem bir performans sergileyip ikinci baharında Fenerbahçe'nin yolunu tuttu. 

Ozan Tufan: Türk futbolunun Arda Turan'dan sonra en büyük kazanımı olan Ozan da Şenol Güneş'in eserlerinden biri. O da 'ağabeyim' dediği Volkan Şen gibi Fenerbahçe'ye geçti. 

Fernandao: 27 yaşına kadar o takımdan bu takıma kiralanıyordu. Bursaspor'a geldi, Şenol Güneş yönetiminde 'A sınıf' forvet oldu. Türkiye'de gol krallığına ulaşıp Fenerbahçe saflarına katıldı.

 

FOTOMAÇ

Gelişmelerden Haberdar Olun

@