Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, Sporting'e 3-1 mağlup olarak UEFA Avrupa Ligi'ne veda ettikleri mücadelenin ardından açıklamalarda bulundu.
Maçı kaybetmeyi hak etmediklerini söyleyen Güneş, "Çok üzgünüz, kaybetmeyi hak etmedik. İlk golü yiyene kadar oyun kontrolümüzdeydi. Golden sonra panikledik ve 3 gol yedik. Rakip oyundan düşmesi gerekirken, biz oyundan düştük. Deplasmanda da olsa kazanabilirdik. 1-0'dan sonra daha fazla atağa çıkabilirdik. Yediğimiz gol moral ve fizik olarak düşüşe neden oldu. Takım kalitesi ve oyun olarak hiçbir maçı kaybetmeyi hak etmedik grupta. Artık geriye dönüş olmadığı için sadece üzülmek kalıyor. Yediğimiz gollerde basit hatalar yaptık. Düşünmemiz gerekiyor. Yediğimiz gol sonrası 10 dakikalık bölüm üzücü oldu. Maalesef üzgünüz" dedi.

"SADECE KALECİYE BAKMAK DOĞRU DEĞİL"

Tolga Zengin için yapılan eleştirilere değinen deneyimli hoca, "Maçı kaybettikten sonra bir oyuncu üzerinde muhakeme yapmak doğru değil. Yediğimiz gollerde hatalar var. Sadece kaleciye bakarak söyleyemeyiz. Orta sahada, forvette, defansta da hatalar var. Hep beraber kaybettik, hep beraber üzgünüz" ifadelerini kullandı.