Güneş'e transfer vetosu haberine yalanlama!

Bazı basın organlarında, Şenol Güneş'in ön libero alınması talebinde bulunduğu, Beşiktaş yönetiminin ise bunu reddettiği ve Gökhan İnler'in daha yeni ayrıldığını hatırlattığı şeklinde yer alan habere, Beşiktaş kulübünden yalanlama geldi.

GÜNDEM 22.07.2017 - 17:15 21.04.2021 - 23:54 Kartal Bakışı

Kulüpten yapılan açıklama şu şekilde;

Bugün basında yer alan; Teknik Direktörümüz Şenol Güneş'in ön libero alınması talebinde bulunduğu, Yönetimimizin ise bunu reddettiği ve Gökhan İnler'in daha yeni ayrıldığını hatırlattığı şeklinde yer alan haberler gerçekleri yansıtmamaktadır.

Kulübümüzde transfer çalışmaları Başkanımız, Yönetim Kurulumuz ve Teknik Direktörümüz arasında uyumlu bir ortamda sürdürülmektedir.

Haberde yer alan ifadelerin asılsız olduğunu belirtir, kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

Beşiktaş JK

***

Vatan gazetesi kaynaklı haber şu şekildeydi;

Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, ön libero transferi yapılmasını istedi ama siyah-beyazlı yönetim, bu talebi reddetti. Tecrübeli çalıştırıcı, 10 Temmuz’da düzenlediği basın toplantısında Gökhan İnler’in takımdan ayrılmasının sorun teşkil etmeyeceğini belirtip orta sahaya takviye yapılmasına gerek duymadığını ifade etmişti. Ancak başarılı teknik adamın daha sonrasında fikrini değiştirdiği ortaya çıktı. 

***

Kara Kartal’ı son iki sezonda şampiyon yapan Güneş, siyah-beyazlı yöneticilerle yaptığı görüşmede orta sahaya defansif yönü güçlü bir futbolcu alınması gerektiğini belirtti. Bunun üzerine Şenol hocanın bu isteğini görüşen yöneticiler, şu an böyle bir transferin yapılamayacağı fikrinde birleştiler.

*** 

Siyah-Beyazlı idareciler, “Kadromuzda Gökhan İnler gibi son derece kaliteli bir oyuncu vardı. Hocanın kendisine bu sene de şans vermeyeceğini düşündüğü için gitmek  istedi, biz de yollarımızı ayırdık. Şu an santrfor, kanat ve stoper almalıyız. Bütçemiz ekstra bir oyuncu daha almaya müsait değil. Şu aşamada orta sahaya da bir transfer yapamayız” diyerek deneyimli çalıştırıcının talebini veto ettiler.  (Kaynak: Vatan)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@