Çaykur Rizespor ile önceki gün Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanan hazırlık maçında atılan üç golün ikisine imza koyan Beşiktaş’ın genç yetenekleri, Teknik Direktör Şenol Güneş’ten geçer not aldı. Emrah Bayraktar’ın başında olduğu siyah-beyazlı altyapıdan yetişen Hamza ve Sedat, hem attıkları güzel gollerle hem de oynadıkları futbolla maçın öne çıkan isimleri oldu.

Gençlere forma şansı verdiği için teknik patron Şenol Güneş’e minnettar olduğunu dile getiren Altyapı Koordinatörü Emrah Bayraktar, geleceğin temellerini atmaya çalıştıklarını söyledi. 
Bayraktar, “Bizim görevimiz sadece profesyonel takıma oyuncu yetiştirmek değil, aynı zamanda Türk futboluna oyuncu kazandırmaya çalışıyoruz. Ben şu an Almanya’dayım. Beşiktaş olarak bu sene 55.’si düzenlenen U-19 Elite Turnuvası’na katılan tek Türk takımıyız. Bu turnuvadan Sneijder, Kluivert, Owen, Kaka, Zanetti ve Müller gibi oyuncular çıktı. Beşiktaş altyapısı olarak üstümüze düşen görevi elimizden geldiği kadar yapmaya çalışıyoruz. Sadece Sedat ve Hamza değil, Sezer, Yusuf, Eslem, Muhammed Enes, kaleci Veysel gibi genç oyuncularımız da var” ifadelerini kullandı.