Şenol Güneş: Futbola veda günüm Beşiktaş ile gerçekleşti, bakarsınız antrenörlüğe vedayı da burada yaparız. Beşiktaş'a her zaman yakın biriyim. Yönetim, Quaresma, Mario Gomez, N'Doye, Rhodolfo ve Douglas için çalışıyor. Son anda beklemedik bir isim d

Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, jübilesinde siyah- beyazlı ekibe karşı oynayarak futbolu noktaladığını belirtip "Antrenörlüğe vedayı da burada yapabilirim" dedi. Güneş şöyle konuştu: "Jübilem için önce F.Bahçe ile anlaştım, sonra vazgeçtiler. Süleyman (Seba) ağabey ve Beşiktaş Kulübü, yardımcı oldu. İyi bir jübile maçı yaptık, tesadüf işte. Kısmet böyle bir şey. Futbolu bıraktığım gün de dahil, Beşiktaş ile yollarımın kesiştiği çok zaman oldu. Camiaya yakın biriyim. Beşiktaş ve büyük bir takım. İnşallah beklentilere cevap veririz. Futbola veda günüm Beşiktaş ile oldu, bakarsınız antrenörlüğe vedayı da burada yaparız." 

Yıldız peşinde değilim 
Almanya kampını da değerlendiren Şenol Güneş, "Tüm oyuncular yetenek ve kalite olarak güçlü, değerlendireceğiz. Yıldız isim peşinde değil, güzel futbol oynamanın peşinde olacağız. Beşiktaş büyük takım. Ona ben de başta olmak üzere hizmet edeceğiz. Rakiplere karşı üstün olmaya çalışan bir takım olacağız. 2. etap kampında sistemi oturtup ideal 11'e gitmeye çalışacağız. Gönül ister ki, tüm arkadaşlar iyi olsun, onlarla devam edelim. Kendini aşan, geliştiren, takımı büyüten her oyuncu, formayı alır. Bazı mevkilerde sıkıntı vardı, onları zaten söyledik" dedi.

Hiçbiri gitmeyecek
Şenol Güneş, transfer çalışmalarını ise şöyle yorumladı: "Quaresma veya Gomez gibi isimlere takılmak istemiyorum. Hep derler 'Dağdaki kuş mu? Eldeki kuş mu?' Dağdaki uçup gider, alırsanız elinizde olur. Eksikleri söylüyorum. Alınması için yönetimin gayretini biliyorum. Quaresma'dır, Gomez'dir, N'Doye'dir, Rhodolfo'dur, Douglas'tır, hepsi var. Son anda beklemediğiniz bir isim de olabilir. Transfer 1 Eylül'e dek sürüyor. Ama gönül, transferlerin Almanya kampı başlarken bitmesini isterdi, olmadı. Oyuncularımıza da teklif geliyor. Ama şu an hiçbiri gitmeyecek. Bu bizim gündemimizde yok." 

Gözden kaçırmayın

İsviçre basını Christian Fassnacht'ı Beşiktaş'a yazdı İsviçre basını Christian Fassnacht'ı Beşiktaş'a yazdı

Formayı onlar alacak 
Tecrübeli hoca, kaleciler ile ilgili olarak da şu ifadeleri kullandı: "Eski bir kaleci olarak Türkiye'nin en iyi kalecisi Rüştü idi ama bıraktı. Kalecilerimden memnunum. Tolga, yeteneği ve tecrübesiyle iyi bir isim. Cenk de yetenekli. Zaman zaman dalgalanmaları oldu. Günay, geçen seneki şansı iyi kullandı. Forma rekabetine yeniden başlamalarını istiyorum. En iyisi kimse o oynasın diye bakıyorum. Ben kimseye forma vermeyeceğim, çalışmanın karşılığında herkes kendisi alacak. Yabancı kaleci gündeme geldi, tartışıldı ama sıcak bakmadım. Kalecilerimi görmeden karar vermek istemedim."

ARDA TÜRKİYE'DE TARTIŞILIYORDU
"Arda, Türkiye'de haksız yere tartışılan bir isimdi. Yetişirken herkes bir katkı yapmaya çalıştı ama yetişmesi için her koşul ona bir takım imkanlar sundu. Arda da onu iyi kullandı. Her haksızlığa uğraması onu büyüttü. Yeteneği, karakteri, duruşu ve güveniyle müthiş bir çıkışı var. Türkiye'de de örnektir, modeldir."


"Sosa, sezon öncesi kendisine gelmiş olan transfer teklifini bana da iletti. Estudiantes oyuncumuzu kiralamak istiyordu. Ancak bunun futbolcu ve kulüp için hiçbir cazip tarafı yoktu. Böyle bir beklentisi vardı ama şimdi en iyi şekilde işine devam ediyor. Takı için en iyisini yapacağını söyledi. Çok iyi bir profesyonel. Veririz oyuncu, beklesinler biraz."

GÜNEŞ LEŞTE FARKLI GÜLDE FARKLI KOKAR!
"Yapılan suçlamalar, atfedilen unvanlara yanıt vermek doğru değil. Maddi, manevi ne gibi haksızlıklar yapıldığını biliyorum. Beni büyüten de budur. Bakışım, yanlışı veya doğrusuyla insanları olduğu gibi kabul etmemdir. Güneş herkese aynı doğar ama leşte farklı gülde farklı kokar."